Krzysztof Czabański szefem Rady Mediów Narodowych

Krzysztof Czabański (PiS) został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych - poinformowała zasiadająca w RMN Joanna Lichocka (PiS).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Czabański szefem Rady Mediów Narodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 sie 2016 13:48


Jak powiedziała Joanna Lichocka, za kandydaturą Czabańskiego zagłosowały cztery osoby; przeciw był tylko zgłoszony przez PO Juliusz Braun. W pięcioosobowej radzie, oprócz Czabańskiego, Lichockiej i Brauna, zasiada też Elżbieta Kruk (PiS) i zgłoszony przez klub Kukiz'15 Grzegorz Podżorny.

Jak poinformował Czabański, nie został zgłoszony inny kandydat na przewodniczącego rady, a on nie lobbował za swoją kandydaturą.

Czytaj też: Czabański, Kruk i Lichocka w Radzie Mediów Narodowych

 - Niezależnie od tego, kto jak głosował, liczę na bardzo dobrą współpracę merytoryczną w radzie, a nie odgrywanie teatru na zewnątrz, tylko pracę w środku nad poprawą jakości mediów publicznych, bo to jest główne zadanie rady. Żeby poprawić jakość tych mediów. Nic więcej. Nas nie interesuje polityka - powiedział.

Czabański został wybrany na pierwszym posiedzeniu rady, zwołanym przez marszałka Sejmu. Lichocka poinformowała, że kolejne posiedzenie RMN zaplanowano na wtorek (2 sieprnia). Wtedy ma się odbyć spotkanie rady z władzami TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, które mają przedstawić stan spółek.

Drugie spotkanie rady

Według Czabańskiego wtorkowe (2 sierpnia) posiedzenie Rady będzie w sensie formalnym kontynuacją poniedziałkowego spotkania.

- Najważniejszym jutrzejszym punktem jest spotkanie z zarządami i radami nadzorczymi głównych spółek medialnych, czyli Polskiej Agencji Prasowej, Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Chodzi o to, żeby Rada mogła się zapoznać z informacją, dosyć ogólną, na temat stanu tych spółek pod każdym względem: i finansowym, i programowym, i kadrowym, pewnych ocen zarządów i rad nadzorczych co do tego stanu, a także pomysłów na przyszłość, jeżeli coś wymaga poprawy, a na pewno wymaga - powiedział Czabański.

Jak dodał, spotkanie ma mieć częściowo charakter informacyjny, a częściowo "zapoznawczy" i nie przewiduje na nim bardzo głębokiej dyskusji.

Czabański poinformował, że władze każdej ze spółek otrzymają 45 minut na prezentację przed radą. Dodał, że spotkania z władzami 17 rozgłośni regionalnych odbędą się w późniejszym terminie. Pytany, czy widzi już w tej chwili konieczność podjęcia jakichś konkretnych decyzji czy dokonania zmian w mediach publicznych, odparł, iż będzie podejmować je cała rada.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.