Krzysztof Andrulewicz odchodzi z firmy Skanska. Piotr Janiszewski nowym prezesem

Piotr Janiszewski, dotychczasowy wiceprezes zarządzający Skanska, od dnia 1 lipca 2016 r. pełni funkcję prezesa spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Andrulewicz odchodzi z firmy Skanska. Piotr Janiszewski nowym prezesem

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lip 2016 10:34


Piotr Janiszewski związany jest ze Skanska od 1997 roku. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządzającego spółki, odpowiedzialnego za jej działalność operacyjną. Wcześniej, podczas niemal 20-letniej kariery w Skanska przeszedł drogę zawodową od menedżera projektu, przez dyrektora jednego z oddziałów, po wiceprezesa i dyrektora budownictwa inżynieryjnego. W latach 2007-2011 odpowiadał za budowę północnego odcinka autostrady A1 z Gdańska do Torunia o wartości 5,5 mld zł.

Na stanowisku prezesa zarządu Skanska Piotr Janiszewski będzie odpowiadał za całokształt działalności jednostki wykonawczej Skanska w Polsce.

- Piotr Janiszewski jest osobą bardzo szanowaną w Skanska. Jego umiejętności menedżerskie oraz świadomość biznesu stanowią wielką wartość dla firmy. Na nowym stanowisku Piotra Janiszewskiego czekają wyzwania, jakie stawia obecnie przed wszystkimi firmami budowlanymi w Polsce - zmieniająca się sytuacja rynkowa – wyjaśnia Roman Wieczorek, wiceprezes wykonawczy Skanska.

Czytaj też: Wieczorek: Nowoczesna firma potrzebuje mądrych i otwartych pracowników

- Priorytetem dla mnie jest elastyczne reagowanie firmy na zmieniające się otoczenie rynkowe, aby długofalowo zapewnić jej stabilny rozwój. Sytuacja na polskim rynku budowlanym wymaga podejmowania przemyślanych decyzji uwzględniających to, co dzieje się dzisiaj oraz to, co wydarzy się na rynku zarówno w najbliższej, jak i dłuższej perspektywie – mówi Piotr Janiszewski, prezes spółki.

Dotychczasowy prezes Skanska Krzysztof Andrulewicz po 23 latach pracy w Skanska odchodzi z firmy.

- Krzysztof Andrulewicz był odpowiedzialny za wypracowanie i wdrożenie strategii lokalnej obecności. To ona, w połączeniu z jego osobistym zaangażowaniem w kwestie bezpieczeństwa, stała się fundamentem nowego biznesplanu spółki do roku 2020 – dodaje Roman Wieczorek.

Grupa Skanska w 2015 roku w Polsce osiągnęła 5,5 mld zł przychodów i 470 mln zysku operacyjnego. Skanska odpowiada za działalność firmy w obszarze generalnego wykonawstwa. Firma zajmuje się realizacją projektów kubaturowych i inżynieryjnych ze wszystkich segmentów rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.