×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kopex wymienia radę nadzorczą

Magdalena Zajączkowska-Ejsymont, Tomasz Domogała, Czesław Kisiel, Wojciech Gelner oraz Jacek Leonkiewicz zrezygnowali z zasiadania w radzie nadzorczej Kopeksu. Nowymi członkami mają zostać: Mirosław Bendzera, Zdzisław Szypuła, Dawid Gruszczyk, Adam Toborek, Karolina Blacha – Cieślik, Robert Rogowski i Dorota Wyjadłowska.

Kopex wymienia radę nadzorczą
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kopex poinformował o wymianie całej rady nadzorczej spółki. Rezygnacje członków rady mają związek z przejęciem Kopexu przez Famur. Nowy właściciel zgłosił własnych kandydatów do rady nadzorczej przejętej spółki.

Kopex poinformował o rezygnacji z zasiadania w radzie nadzorczej tej spółki Magdaleny Zajączkowskiej-Ejsymont, Tomasza Domogały, Czesława Kisiela, Wojciecha Gelnera oraz Jacka Leonkiewicza.

W skład nowej rady nadzorczej mają wejść: Mirosław Bendzera, Zdzisław Szypuła, Dawid Gruszczyk, Adam Toborek, Karolina Blacha – Cieślik, a także Robert Rogowski i Dorota Wyjadłowska, jako kandydaci na niezależnych członków rady nadzorczej.

Robert Rogowski pracował jaki dyrektor finansowy i zajmował się controlingiem w wielu spółkach. Obecnie jest dyrektorem finansowym spółki Rolmex, wiceprezesem Wine Taste oraz członkiem rady nadzorczej Indykpol Brand.

Dorota Wyjadłowska to doradca podatkowy, prowadzący własną kancelarię. Jest absolwentem kierunku finansowego Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a także podyplomowych studiów z prawa finansowego na SGH oraz prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Pozostali nowi członkowie rady nadzorczej Kopeksu są związani z Famurem lub innymi spółkami z portfela TDJ.

W marcu ubiegłego roku Krzysztof Jędrzejowski, większościowy udziałowiec spółki Kopex podpisał warunkowy list intencyjny dotyczący sprzedaży jego udziałów Famurowi. Jędrzejowski miał 58,64 proc. akcji spółki. Famur, podpisując umowę był już w posiadaniu 9,9 proc. udziałów.

Tomasz Domogała, właściciel spółki TDJ, która jest większościowym udziałowcem Famuru, stwierdził, że celem połączenia było stworzenie silnej polskiej firmy działającej na rynku maszyn górniczych i skoncentrowanej na rozwoju międzynarodowym.

Famur starał się przejąć Kopex już wcześniej, ale propozycja z roku 2014 została odrzucona przez silną jeszcze wówczas spółkę.

Ubiegłoroczna sprzedaż była m.in. wynikiem kiepskiego dla Kopexu roku 2015, w którym firma odnotowała 497,6 mln zł straty netto. Strata operacyjna obejmująca dokonane w ciężar wyniku odpisy na aktywa niefinansowe wyniosła prawie 440 mln zł, a EBITDA - po uwzględnieniu tych odpisów w wysokości 368 mln zł - wyniosła minus 287 mln zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kopex wymienia radę nadzorczą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA