PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Konrad Szymański zastępcą dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego

  • Autor: PAP/km
  • 14 gru 2022 17:51

Konrad Szymański objął funkcję zastępcy dyrektora ds. międzynarodowych w Polskim Instytucie Ekonomicznym – podał PIE w środowej informacji prasowej.

Konrad Szymański zastępcą dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego
Konrad Szymański (fot. PAP/Albert Zawada)
REKLAMA

Decyzją Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego funkcję zastępcy dyrektora ds. międzynarodowych objął Konrad Szymański. Nowe stanowisko związane jest z planami Instytutu dotyczącymi rozwijania projektów międzynarodowych i zwiększania obecności w europejskiej debacie ekonomicznej - wyjaśnił PIE w środowej informacji prasowej.

"Polski Instytut Ekonomiczny od początku istnienia stawiał na budowanie rozpoznawalności nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Analitycy PIE regularnie uczestniczą w europejskich wydarzeniach ekonomicznych, wśród których można wymienić Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, czy debaty organizowane przez francuskie, niemieckie, czy belgijskie think-thanki. Nowe stanowisko i związane z nim rozszerzenie struktury Instytutu pozwoli na efektywniejsze planowanie i realizację projektów związanych z prawem unijnym. Dlatego zdecydowałem się na zaangażowanie Konrada Szymańskiego w rozwój PIE w tym obszarze" - powiedział cytowany w informacji dyrektor PIE Piotr Arak.

Jak podano, Konrad Szymański jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przed dołączeniem do PIE, w od marca 2020 do października 2022 pełnił funkcję Ministra ds. Unii Europejskiej. Wcześniej był m.in. posłem do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji (w latach 2004-2014) oraz wiceministrem spraw zagranicznych (w latach 2015-2019).

"Polski Instytut Ekonomiczny jako publiczny think-thank ma w obecnym czasie pełnym wyzwań i niepewności gospodarczej szczególnie ważną rolę do spełnienia. Ekonomiczna analiza prawa, szczególnie regulacji UE, jest ważna tak na forum krajowym, jak i w kontekście kształtowania polityki na forum europejskim i międzynarodowym. Cieszę się, że będę mógł wspierać rozwój Instytutu w tych obszarach" - powiedział cytowany w informacji prasowej Konrad Szymański.

PIE przypomniał, że w październiku 2022 r. do kierownictwa instytutu dołączył Paweł Śliwowski, który objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. badań i analiz, przejmując obowiązki przebywającego obecnie na urlopie rodzicielskim Andrzeja Kubisiaka. Paweł Śliwowski jest absolwentem Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej pełnił funkcję kierownika zespołu strategii w PIE.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Konrad Szymański zastępcą dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA