Konrad Romik zastąpi Agatę Foks na stanowisku sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6
Konrad Romik zastąpi Agatę Foks na stanowisku sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego fot.krbrd.gov.pl
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk odwołał Agatę Foks z funkcji sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) - poinformował resort. Na jej miejsce powołany został Konrad Romik.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konrad Romik zastąpi Agatę Foks na stanowisku sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 gru 2015 18:32


"Efekty pracy KRBRD, kierowanej przez dotychczasowego dyrektora sekretariatu, oceniam jako niezadowalające. Pracom podejmowanym przez KRBRD przyglądałem się jeszcze jako parlamentarzysta i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury. Działania podejmowane przez KRBRD powinny w realny sposób przekładać się na wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach i jako jej przewodniczący podejmę starania, aby tak się stało" - powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktur i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Poinformował, że nowym sekretarzem Rady mianował Konrada Romika, który dotychczas w KRBRD zajmował się współpracą międzynarodową.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego została powołana 1 stycznia 2002 r. na mocy ustawy Prawo o ruchu drogowym, jako międzyresortowy organ doradczy i pomocniczy Rady Ministrów w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przewodniczącym KRBRD jest minister właściwy ds. transportu. KRBRD określa kierunki i koordynuje działania administracji rządowej w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednostką wykonawczą KRBRD jest sekretariat KRBRD, który działa jako wewnętrzna jednostka organizacyjna ministra właściwego ds. transportu.

Sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wskazuje minister właściwy ds. transportu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.