Konkurs na prezesa JSW zakończony - bez wyłonienia kandydata

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w środę, 21 października, że zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. W konkursie zgłosiła się jedna osoba i nie została przyjęta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs na prezesa JSW zakończony - bez wyłonienia kandydata

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

21 paź 2015 21:06


W przekazanej przez rzeczniczkę JSW Katarzynę Jabłońską-Bajer informacji spółka wskazała też, że w toku pozostaje postępowanie na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomicznych.

Na początku września dotychczasowy prezes JSW Edward Szlęk złożył rezygnację z uwagi na stan zdrowia. Kilka dni później rezygnację złożył zastępca prezesa ds. ekonomicznych Robert Kozłowski.

Konkurs na prezesa i wiceprezesa JSW ds. finansowych ogłoszono 21 września. Wobec wakatów na tych stanowiskach rada nadzorcza zapewniła ciągłość działania zarządu poprzez oddelegowanie do pełnienia funkcji prezesa przewodniczącego rady nadzorczej, będącego członkiem rady wskazanym przez MSP, Józefa Myrczka. W zarządzie pozostaje też trzech pełnoprawnych członków: ds. górniczych, pracowniczych oraz strategii.

W połowie października spółka informowała, że w konkursie na stanowisko prezesa zgłosiła się jedna osoba. Na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomicznych wpłynęło 10 zgłoszeń, ale dwa zostały odrzucone ze względów formalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.