×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejne dymisje w zarządzie Banku Pekao SA

Wiceprezes zarządu Banku Pekao SA Michał Lehmann oraz członek zarządu Piotr Wetmański złożyli rezygnację - poinformował w piątek (29 listopada) w komunikacie Bank Pekao SA.

Kolejne dymisje w zarządzie Banku Pekao SA
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak czytamy, w dniu 29 listopada 2019 r. "Michał Lehmann oraz Pan Piotr Wetmański złożyli rezygnacje, odpowiednio, z funkcji Wiceprezesa Zarządu Banku oraz Członka Zarządu Banku, jak też ze składu Zarządu Banku". Dodano, że rezygnacje zostały złożone ze skutkiem natychmiastowym i nie zawierały przyczyn ich złożenia.

Zakomunikowano, że Rada Nadzorcza, powołała na funkcję wiceprezesa zarządu Marcina Gadomskiego. Zaznaczono, że warunkiem powołania jest uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

W piątek rezygnację złożył też prezes Banku Pekao SA Michał Krupiński. Rada Nadzorcza powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Marka Lusztyna. Jak poinformował Bank w komunikacie przyczyną rezygnacji Michała Krupińskiego ze stanowiska prezesa zarządu była chęć kontynuowania kariery poza Polską.

Krupiński kierował bankiem od czerwca 2017 r. Wcześniej - od stycznia 2016 r. do marca 2017 r. był prezesem zarządu PZU, a od 2011 r., prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. W latach 2008 - 2011 pełnił funkcję Alternate Executive Director - członka rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski.

Marek Lusztyn jest związany z Grupą Banku Pekao S.A. od blisko 20 lat. Od lipca 2017 r. zasiadał na stanowisku wiceprezesa zarządu nadzorując obszar zarządzania ryzykiem w Banku oraz pełniąc funkcje członka Rad Nadzorczych w spółkach zależnych: Pekao Leasing, Pekao Bank Hipoteczny, Pekao Investment Banking. Przed objęciem funkcji wiceprezesa zarządu Banku Pekao S.A. Lusztyn przez blisko 10 lat pracował w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit, gdzie opowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem. Jest doktorem nauk ekonomicznych (Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie), inżynierem informatyki.

Marcin Gadomski, który będzie sprawował nadzór nad obszarem ryzyka, jest absolwentem SGH. Karierę zawodową rozpoczął w 2002 r. w firmie doradczej Ernst&Young (obecnie EY), następnie związany był z Deloitte Advisory, a w latach 2012 - 2016 pracował w Banku Millennium. Od sierpnia 2018 r. sprawował funkcję Członka Zarządu Pekao Banku Hipotecznego S.A. nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejne dymisje w zarządzie Banku Pekao SA
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA