PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kolejne dymisje w zarządzie Banku Pekao SA

Wiceprezes zarządu Banku Pekao SA Michał Lehmann oraz członek zarządu Piotr Wetmański złożyli rezygnację - poinformował w piątek (29 listopada) w komunikacie Bank Pekao SA.

REKLAMA

Jak czytamy, w dniu 29 listopada 2019 r. "Michał Lehmann oraz Pan Piotr Wetmański złożyli rezygnacje, odpowiednio, z funkcji Wiceprezesa Zarządu Banku oraz Członka Zarządu Banku, jak też ze składu Zarządu Banku". Dodano, że rezygnacje zostały złożone ze skutkiem natychmiastowym i nie zawierały przyczyn ich złożenia.

Zakomunikowano, że Rada Nadzorcza, powołała na funkcję wiceprezesa zarządu Marcina Gadomskiego. Zaznaczono, że warunkiem powołania jest uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W piątek rezygnację złożył też prezes Banku Pekao SA Michał Krupiński. Rada Nadzorcza powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Marka Lusztyna. Jak poinformował Bank w komunikacie przyczyną rezygnacji Michała Krupińskiego ze stanowiska prezesa zarządu była chęć kontynuowania kariery poza Polską.

Krupiński kierował bankiem od czerwca 2017 r. Wcześniej - od stycznia 2016 r. do marca 2017 r. był prezesem zarządu PZU, a od 2011 r., prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. W latach 2008 - 2011 pełnił funkcję Alternate Executive Director - członka rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski.

Marek Lusztyn jest związany z Grupą Banku Pekao S.A. od blisko 20 lat. Od lipca 2017 r. zasiadał na stanowisku wiceprezesa zarządu nadzorując obszar zarządzania ryzykiem w Banku oraz pełniąc funkcje członka Rad Nadzorczych w spółkach zależnych: Pekao Leasing, Pekao Bank Hipoteczny, Pekao Investment Banking. Przed objęciem funkcji wiceprezesa zarządu Banku Pekao S.A. Lusztyn przez blisko 10 lat pracował w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit, gdzie opowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem. Jest doktorem nauk ekonomicznych (Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie), inżynierem informatyki.

Marcin Gadomski, który będzie sprawował nadzór nad obszarem ryzyka, jest absolwentem SGH. Karierę zawodową rozpoczął w 2002 r. w firmie doradczej Ernst&Young (obecnie EY), następnie związany był z Deloitte Advisory, a w latach 2012 - 2016 pracował w Banku Millennium. Od sierpnia 2018 r. sprawował funkcję Członka Zarządu Pekao Banku Hipotecznego S.A. nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejne dymisje w zarządzie Banku Pekao SA

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA