Ki-tack Lim szefem Międzynarodowej Organizacji Morskiej

W głosowaniu podczas 114 sesji rady, Ki-tack Lim z Korei Południowej został wybrany nowym sekretarzem ONZ-towskiej Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ki-tack Lim szefem Międzynarodowej Organizacji Morskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PS)

wnp.pl

6 lip 2015 13:09


Jeżeli kandydatura ta zostanie zatwierdzona podczas 29 plenarnej sesji (23 listopada - 2 grudnia), Lim obejmie to stanowisko w styczniu na czteroletni okres.

Lim pracuje w Koji Sekimizu z Japonii, która od 2012 roku stoi na czele agencji, z siedzibą w Londynie, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żeglugi i zapobiegania zanieczyszczeniom mórz przez statki.

Lim od lipca 2012 roku jest przewodniczącym Busan Port Authority. W latach 2006 – 2009 był stałym przedstawicielem Korei Płd. w IMO, przewodniczącym podkomitetu ds. bander narodowych.

W 2009 roku Lim został mianowany dyrektorem generalnym Morskiego Biuro Polityki Bezpieczeństwa w Ministerstwa Kraju, Transportu i Sprawy Morskich (MLTM), w 2011 roku został mianowany komisarzem koreańskiego Sądu Bezpieczeństwa Morskiego (KMST).

Międzynarodowa Organizacja Morska jest wyspecjalizowaną agendą ONZ, określającą globalne standardy bezpieczeństwa na morzu i transportu morskiego, w szczególności zapobiegania wypadkom i zanieczyszczeniu środowiska morskiego przez statki.

Jego głównym zadaniem jest tworzenie ram prawnych dla żeglugi morskiej, opartej na zasadach uczciwej konkurencji i powszechnie przyjętych uregulowań.

IMO liczy 171 członków oraz trzech członków stowarzyszonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.