Karolina Szmidt dyrektorem HR w firmie Henkel

Karolina Szmidt objęła stanowisko dyrektor działu HR firmy Henkel w regionie Europy Północno-Wschodniej, w skład którego wchodzą Polska i kraje bałtyckie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Karolina Szmidt dyrektorem HR w firmie Henkel

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 mar 2015 12:22


Od lutego 2015 r. Karolina Szmidt jest odpowiedzialna w firmie Henkel za rozwijanie i wdrażanie strategii firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, odpowiadając między innymi za procesy rekrutacji, programy rozwoju pracowników, systemy wynagrodzeń oraz projekty z zakresu employer brandingu. Do jej obowiązków należy również zapewnienie bieżącego doradztwa kadrze menedżerskiej w obszarze najlepszych praktyk i rozwiązań HR.

Czytaj też: Badanie Henkel: Kobiety powinny odważniej korzystać z szans zawodowych

- Wierzę, że właściwa polityka HR ma ogromny wpływ na sukces organizacji. Dział HR powinien skoncentrować się na budowaniu kompetencji menedżerskich, rozwijaniu talentów i dbaniu o wysoki poziom zaangażowania pracowników. Specjaliści HR to także ambasadorzy kultury korporacyjnej i wartości – powiedziała nowa dyrektor HR.

Karolina Szmidt posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Przed dołączeniem do zespołu Henkla przez cztery lata była dyrektorem HR na Europę Centralną w firmie SC Johnson.

Nowa dyrektor ds. personalnych w Henklu jest absolwentką turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe na trzech kierunkach: przywództwo, zarządzanie zasobami ludzkimi, oraz psychologiczne i socjologiczne aspekty zarządzania zasobami ludzkimi.

Interesuje się coachingiem. Jej hobby to język włoski i kultura Włoch oraz malarstwo impresjonistyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.