Karol Wituszyński nowym dyrektorem ds. rozwoju organizacji partnerskich w Microsofcie

Z początkiem maja 2015 r. stanowisko dyrektora działu rozwoju organizacji partnerskich w polskim oddziale Microsoft objął Karol Wituszyński. W nowej roli zastąpił Małgorzatę Gryz, która objęła funkcję dyrektora ds. wsparcia usług w dziale Enterprise Services.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Karol Wituszyński nowym dyrektorem ds. rozwoju organizacji partnerskich w Microsofcie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 maj 2015 12:14


Karol Wituszyński, absolwent Wydziału Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, dołączył do firmy Microsoft w 2002. Był odpowiedzialny za współpracę Microsoft ze środowiskiem akademickim,następnie kierował zespołem, który jest odpowiedzialny za wdrażanie najnowszych technologii Microsoft wśród specjalistów IT, programistów, startupów i małych firm wytwarzających oprogramowanie. Przez ostatnie 2 lata był również odpowiedzialny za realizację długofalowej strategii współpracy z sektorem edukacji w Polsce. Przed dołączeniem do Microsoft, pracował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i zdobywał doświadczenie w różnych firmach, między innymi w Altkom Akademii.

Czytaj te: Microsoft, IBM i Optima rozwijają czerwony dywan przed pracownikami

- Współpraca z partnerami jest kluczowa dla rozwoju Microsoft. Firmy te każdego dnia tworzą, sprzedają i wdrażają rozwiązania szeroko stosowane przez naszych klientów. W ostatnich latach oczekiwania naszych klientów w obszarze mobilności, przetwarzania informacji, chmury obliczeniowej oraz wykorzystania sieci społecznościowych bardzo się zmieniły. Ten proces pociągnął za sobą głęboką transformację biznesową i technologiczną całej branży IT. Wspólnie z zespołem będziemy wspierać naszych partnerów w tej zmianie. Wierzę, że wdrożenie nowych modeli biznesowych pomoże partnerom zwiększyć zyskowność ich biznesu i będzie skutkowało wzrostem innowacyjności gospodarki naszego kraju – mówi Karol Wituszyński, nowy dyrektor działu rozwoju organizacji partnerskich w polskim oddziale Microsoft.

W nowej roli Karol Wituszyński będzie odpowiedzialny za realizowanie strategii partnerskich oraz rozwój ekosystemu partnerów Microsoft w Polsce. Do jego zadań będzie również należało zarządzanie komunikacją z partnerami firmy.

Czytaj też: Odważny teledysk inżynierów z Microsoft

Poprzedniczka Karola Wituszyńskiego, Małgorzata Gryz, jest związana z Microsoft od 2006 roku, kiedy to przejęła zarządzenie działem Leadership, Talents Development & Organization w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie przez trzy lata pełniła funkcję dyrektora ds. relacji z klientem i partnerem (Customer & Partner Experience).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.