Kamila Przepieść menadżerem ds. etyki w Skanska

Kamila Przepieść, dotychczas radca prawny w Skanska Property Poland, objęła stanowisko menadżera ds. etyki w Skanska AB w Sztokholmie. Na nowym stanowisku odpowiedzialna będzie za wsparcie jednostek biznesowych grupy w przestrzeganiu wartości zawartych w nowym Kodeksie Postępowania Skanska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kamila Przepieść menadżerem ds. etyki w Skanska

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

13 wrz 2016 13:02


Kamila Przepieść ze Skanska związana jest od grudnia 2014 roku, kiedy to objęła stanowisko radcy prawnego w Skanska Property Poland, przechodząc z międzynarodowej kancelarii White & Case. Do jej obowiązków w Skanska należało m.in. wsparcie prawne kierowników projektów w procesie budowlanym, tworzenie umów o projektowanie, marketingowych oraz prowadzenie negocjacji z dostawcami mediów i organami administracji publicznej. Jako prawnik stanowiła także cenne wsparcie przy nabywaniu nieruchomości.

Przepieść jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz slawistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Na tym ostatnim, współpracującym z Uniwersytetem Cambridge, ukończyła także szkołę prawa angielskiego i europejskiego. Tytuł radcy prawnego uzyskała w 2014 roku, po ukończeniu aplikacji w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Na stanowisku menadżera ds. etyki raportować będzie do Georga Fadool’a, senior vice president ethics w Skanska AB i odpowiedzialna będzie przede wszystkim za wdrożenie nowego Kodeksu Postępowania oraz programu etycznego w całej grupie Skanska.

Obszar etyki w biznesie to jeden z głównych priorytetów Skanska na całym świecie. Nad zgodnością działań spółek z zasadami kodeksu etycznego w każdym kraju, w którym obecna jest firma, czuwa Komitet ds. Etyki. Zajmuje się on m.in. badaniem zgłoszonych przypadków naruszania zasad Kodeksu. W firmie działa także globalna „gorąca linia”, w ramach której można anonimowo zgłaszać niepokojące sytuacje z zakresu etyki. Kodeks Postępowania Skanska jest ważnym elementem realizacji strategii grupy Skanska zapewnienia skutecznego programu etycznego w biznesie oraz compliance.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.