Kadrowe tsunami w zarządzie Taurona. Dariusz Lubera odwołany, Jerzy Kurella nowym prezesem

Rada nadzorcza spółki Tauron Polska Energia na posiedzeniu 1 października odwołała ze składu zarządu prezesa Dariusza Luberę oraz członków zarządu: Aleksandra Grada i Katarzynę Rozenfeld.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kadrowe tsunami w zarządzie Taurona. Dariusz Lubera odwołany, Jerzy Kurella nowym prezesem

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

1 paź 2015 15:12


Rezygnację z zasiadania w zarządzie zgłosili także pozostali członkowie: Stanisław Tokarski oraz Krzysztof Zawadzki.

Czytaj też: 1 października możliwe zmiany w radzie nadzorczej Taurona

Jest już nowy zarząd

Rada nadzorcza powołała jednocześnie nowy zarząd spółki, na czele którego stanął Jerzy Kurella. W skład zarządu powołano również Michała Gramatykę - powierzając mu stanowisko wiceprezesa ds. handlowych oraz Henryka Borczyka - powierzając mu stanowisko wiceprezesa  ds. korporacji.

Jerzy Kurella w grudniu 2014 r. został odwołany ze stanowiska wiceprezesa PGNiG. Przez kilka miesięcy kierował też spółką po tym, jak ze stanowiska prezesa odwołana została Grażyna Piotrowska-Oliwa. Przed rozpoczęciem pracy w PGNiG stanowisko wiceprezesa piastował również w BOT Górnictwo i Energetyka oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zmiany były do przewidzenia

Punkt o zmianach w zarządzie katowickiej spółki był już w programie dwóch posiedzeń rady nadzorczej w sierpniu. Do zmian jednak wówczas nie doszło - za pierwszym razem podczas posiedzenia rady nie zebrano kworum, a za drugim razem tego punktu programu nie omawiano.

Dariusz Lubera kierował spółką Tauron od marca 2008 r. W latach 2001-2003 był członkiem rady nadzorczej PSE. Wcześniej, od 1998 do 2008 roku był prezesem Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. 

Od 2008 r. stoi na czele zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Jest wiceprzewodniczącym Rady Krajowej Izby Gospodarczej.

Więcej na ten temat tutaj.

Jerzy Kurella to osoba dobrze znana w branży energetycznej. W przeszłości był już wiceprezesem państwowej firmy energetycznej BOT Górnictwo i Energetyka. Szerszej opinii publicznej dał się jednak poznać jako p.o. prezesa PGNiG. Henryk Borczyk był dotychczas prezesem Tauron Ciepło, a Michał Gramatyka dyrektorem Departamentu Zarządzania Operacyjnego w koncernie energetycznym Enea.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.