Julian King komisarzem Unii Europejskiej

Brytyjczyk Julian King został powołany na komisarza Unii Europejskiej. Decyzję tę podjęli przedstawiciele rządów państw unijnych w porozumieniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - poinformowały służby prasowe Rady UE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Julian King komisarzem Unii Europejskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 wrz 2016 18:08


Brytyjczyk będzie komisarzem ds. unii bezpieczeństwa, co oznacza, że zajmie się sprawami związanymi np. z walką z terroryzmem oraz zorganizowaną przestępczością. Formalnie został powołany na czas, jaki pozostał do końca kadencji obecnej KE, czyli do 31 października 2019 r. Jeżeli jednak Wielka Brytania wystąpi z UE przed tą data, to King przestanie być członkiem Komisji.

Julian King, dotychczasowy ambasador brytyjski we Francji, został nominowany przez rząd w Londynie do KE na miejsce Jonathana Hilla, który zrezygnował ze stanowiska po czerwcowym referendum w Wielkiej Brytanii, w którym większość mieszkańców tego kraju opowiedziała się za jego wystąpieniem z UE. Hill odpowiadał za sprawy stabilności finansowej, usług finansowych i unię rynków kapitałowych. Tekę tę przejął wiceszef KE Valdis Dombrovskis.

W zeszłym tygodniu kandydaturę Kinga poparł Parlament Europejski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.