Joseph Tanner prezesem Basell Orlen Polyolefins

Joseph Tanner z LyondellBasell został powołany przez Basell Europe Holdings B.V. na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Basell Orlen Polyolefins ("BOP").
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Joseph Tanner prezesem Basell Orlen Polyolefins

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Malinowski)

11 cze 2015 13:00


Z dniem 15 czerwca 2015 r. zastąpi on Thomasa Srnkę, który zarządza BOP od marca ubiegłego roku.

- BOP jest największym wytwórcą poliolefin w Polsce, ma silne fundamenty i bogate doświadczenie w zakresie rozwijania nowych produktów, a także zwiększania sprzedaży poprzez Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż. Cieszę się na współpracę zarówno z kierownictwem BOP, jak i z klientami BOPS. Naszym celem będzie utrzymanie bezpieczeństwa oraz niezawodności instalacji produkcyjnych, a także strategiczny wzrost - powiedział Joseph Tanner.

Joseph Tanner związany jest z LyondellBasell od ponad 20 lat i do czasu objęcia nowego stanowiska, pełni funkcję dyrektora Dywizji Acetylów, Butanodiolu, Tlenku Etylenu/Glikolu Etylenowego w LyondellBasell.

Doświadczanie zdobywał m.in. w obszarze produkcji, badań, sprzedaży i finansów, które w znacznej mierze związane były z biznesem polimerowym. Pełnił wiele kierowniczych funkcji. Joseph Tanner studiował na Uniwersytecie Purdue w USA, gdzie zdobył tytuł inżyniera mechaniki. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Thomas Srnka wraca do Houston w Stanach Zjednoczonych, ponieważ został powołany na lidera projektu odpowiedzialnego za funkcjonowanie globalnego systemu SAP w LyondellBasell.

Pozostali członkowie zarządu BOP to: Piotr Żehaluk - dyrektor ds. produkcji, Päivi Helena Huovinen - dyrektor marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw oraz Tomasz Szymański - dyrektor finansowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.