×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

John Chambers rezygnuje z zarządzania Cisco

  • Autor: PAP/JS
  • 19 wrz 2017 17:07

Wieloletni dyrektor Cisco Systems John Chambers, rezygnuje z zajmowanego stanowiska. Według "Wall Street Journal" Chambers był człowiekiem, który sprawnie przeprowadził firmę przez dwie wielkie recesje w USA i rywalizował z konkurencją rewolucjonizując rynek.

John Chambers rezygnuje z zarządzania Cisco
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Chambers poinformował, że ze stanowiska zrezygnuje w grudniu br. Po jedenastu latach pracy w zarządzie Cisco Systems, władzę oddaje w ręce Chucka Robbinsa, pracującego w firmie od 17 lat.

Zarząd Cisco zdecydował o płynnej zmianie na stanowisku i pozostawił Chambersa przy władzy do momentu, w którym obowiązki obejmie nowy desygnowany. Carol Bartz, członkini zarządu, decyzję komentuje mówiąc, że "kilkukrotnie dochodziło do różnic i tarć pomiędzy Robbinsem i Chambersem".

Według Bartz, która wcześniej pracowała w zarządach Autodesk i Yahoo, rada Cisco określiła potrzebę znalezienia równowagi pomiędzy reputacją i wiedzą, którą do zarządzania firmą wnosił Chambers, a także problemem delegowania władzy i autorytetu na osobę Robbinsa, który ma objąć stanowisko zarządcze po odejściu Chambersa.

Chambers do Cisco dołączył w 1991 roku jako zastępca szefa działu sprzedaży firmy. W ówczesnych latach Cisco Systems doskonale się rozwijało, pisze "WSJ", sprzedając sprzęt zdolny szybko przesyłać dane za pośrednictwem internetu i sieci korporacyjnych.

Pod wodzą Chambersa Cisco stało się liderem rynku usług sieciowych, którego działalność wyceniana jest na ponad 500 mld dolarów. W 2015 roku Chambers został przez "Harvard Business Review" określony drugim spośród 907 kandydatów, najlepiej zarabiającym szefem świata.

Według "WSJ", jego siłą była umiejętność zwięzłej komunikacji z zespołem i uczenie rozumienia potrzeb klientów firmy. Jak mówi John Doerr, szef firmy kapitałowej Kleiner Perkins Caufield & Byers, "John Chambers to człowiek z wizją, umiejętnie posługujący się niezwykle prostym językiem i niezmiennie optymistyczny".

W 2007 roku szef Cisco był jednym z pierwszych biznesmenów ostrzegających przed nadchodzącym kryzysem ekonomicznym. Przeprowadził on płynnie zarządzaną przez siebie firmę przez recesję 2008 roku. W ostatnich latach Cisco Systems zmuszone zostało stawić czoła zwiększającej się konkurencji na rynku, z czym według "WSJ" nie radziło sobie dostatecznie szybko.

W chwili, kiedy Chambers zadecydował o rezygnacji ze stanowiska szefa firmy, odnotowuje ona piąty z rzędu rok stagnacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: John Chambers rezygnuje z zarządzania Cisco

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA