Joanna Strzelec-Łobodzińska prezesem spółki EGW z Grupy Węglokoksu

Joanna Strzelec-Łobodzińska, była prezes Kompanii Węglowej, została prezesem spółki Przedsiębiorstwo Obrotu Energią i Paliwami EGW Sp. z o.o.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Joanna Strzelec-Łobodzińska prezesem spółki EGW z Grupy Węglokoksu

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

11 lut 2014 12:04


Joanna Strzelec-Łobodzińska od 10 lutego 2014 roku zarządza spółką. Właścicielem spółki Przedsiębiorstwo Obrotu Energią i Paliwami EGW Sp. z o.o. jest Węglokoks.

Między innymi na bazie tej spółki ma zostać sformowana firma Wspólne Przedsiębiorstwo Energetyczne.

Firma ta ma się koncentrować na działalności energetycznej w zakresie produkcji i dystrybucji prądu i ciepła, a także wykorzystania metanu. To przyszłościowa, rozwojowa działalność.

Spółka zajmie się między innymi wykorzystaniem w produkcji energii i ciepła metanu, wydzielającego się w wyrobiskach w trakcie eksploatacji węgla kamiennego w kopalniach Kompanii Węglowej.

W najbliższych sześciu latach Kompania Węglowa planuje o 70 proc. zwiększyć stopień gospodarczego wykorzystania metanu pochodzącego z odmetanowania kopalń. Ilość gazu ujmowanego w specjalne instalacje ma się zwiększyć o około 35 proc.

W roku 2020 roku Kompania zamierza ujmować systemami odmetanowania około 150 mln m sześc. metanu na rok.

Joanna Strzelec-Łobodzińska ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, odbyła też kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych.

W latach 1978-1980 pracowała jako starszy referent w Zespole Elektrociepłowni Górnośląskich Wschód w Chorzowie.

Od 1980 do 1988 była zatrudniona jako kierownik wydziału w Południowym Okręgu Energetycznym.

Następnie zajmowała stanowiska głównego ekonomisty w Zarządzie Wspólnoty Energetyki i Węgla Brunatnego w Warszawie, natomiast w latach 1990-1991 kierowała jednym z wydziałów w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych.

W latach 1991-2000 była wiceprezesem zarządu Elektrowni Jaworzno III, a następnie do 2007 roku wiceprezesem Południowego Koncernu Energetycznego.

Od 2006 do 2008 roku była prezesem spółki Tauron Polska Energia.

Od 20 października 2008 roku do 23 maja 2011 roku była wiceministrem gospodarki.

Później zarządzała Kompanią Węglową. Ze stanowiska prezes Kompanii Węglowej zrezygnowała 12 września 2013 roku, podając jako powód swej rezygnacji względy osobiste.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.