PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Joanna Gierak-Onoszko na czele działu komunikacji w kancelarii Dentons

  • KDS
  • 11 sie 2022 14:50

Joanna Gierak-Onoszko, autorka m.in. nagradzanej książki non-fiction „27 śmierci Toby’ego Obeda”, kieruje komunikacją kancelarii Dentons.

Joanna Gierak-Onoszko na czele działu komunikacji w kancelarii Dentons
Joanna Gierak-Onoszko (fot. Dentons)
REKLAMA

Joanna Gierak-Onoszko ma ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze mediów i public relations, z kancelarią Dentons związana jest od 2018 roku. Kształciła się w obszarze nowoczesnego zarządzania z uwzględnieniem różnorodności, m.in. w Ted Rogers School of Management w Uniwersytecie Ryersona w Toronto oraz z kompetencji managerskich w Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W tej ostatniej uczelni ukończyła też studia podyplomowe „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu.

Równolegle jest obecna w przestrzeni literackiej. Owocem lat spędzonych w Kanadzie jest jej głośna książka „27 śmierci Toby’ego Obeda”, poświęcona mechanizmom przemocy i szkołom dla rdzennych dzieci prowadzonym przez duchownych. Książka zdobyła NIKE Czytelników i była nominowana do najważniejszych nagród literackich w Polsce – m.in. do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, nagrody Conrada, nagrody im. Witolda Gombrowicza, nagrody im. Beaty Pawlak oraz do Odkryć Roku Empiku w kategorii literatura.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jako dziennikarka publikowała m.in. na łamach „Polityki”, „Tygodnika Powszechnego”, „Dużego Formatu” i „Pisma”, poruszając kwestie społeczne, prawne i prawnoczłowiecze. Jest jedną z 3 autorek z Polski objętych programem Komisji Europejskiej „Connecting Emerging Literary Artists” (CELA). Angażuje się w inicjatywy równościowe, działa na rzecz wsparcia kobiet i osób LGBT+. 

Do obowiązków public relations & communications managera należy m.in. zarządzanie komunikacją zewnętrzną, działaniami kancelarii w obszarze public relations oraz public affairs. Gierak-Onoszko zajmuje się też projektami dotyczącymi społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), inicjatywami pro bono, projektami klienckimi, a także wsparciem komunikacji wewnętrznej oraz działań z obszaru Employment Brandingu.

Z kolei Iga Niewiadomska objęła nowo utworzone w kancelarii stanowisko external relationship and events managera. Iga Niewiadomska jest odpowiedzialna za wydarzenia specjalne, spotkania wizerunkowe i relacyjne organizowane przez kancelarię, wsparcie projektów klienckich oraz wewnętrznych, a także politykę kancelarii w odniesieniu do inicjatyw pro bono i CSR.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Joanna Gierak-Onoszko na czele działu komunikacji w kancelarii Dentons

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA