Joachim Drees nowym prezesem MAN Truck & Bus AG

Rada nadzorcza MAN Truck & Bus AG powołała Joachima Dreesa na stanowisko prezesa zarządu (CEO) MAN Truck & Bus AG. Zastąpi na tym stanowisku Andersa Nielsena, który przechodzi do Volkswagen AG.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Joachim Drees nowym prezesem MAN Truck & Bus AG

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 mar 2015 19:26


Joachim Drees był ostatnio członkiem zarządu, odpowiedzialnym za sprawy finansowe, w spółce Drees & Sommer AG w Stuttgarcie. Wcześniej przez 6 lat pracował jako partner brytyjskiej spółki zależnej w Londynie. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Stuttgarcie i w Portland State University przez ponad 10 lat zajmował kierownicze stanowiska zarówno w grupie Daimler Truck, jak i w Mercedes-Benz Lkw.

Od 1 kwietnia 2015 jako CEO będzie on zarządzał spółką MAN Truck & Bus AG - największym przedsiębiorstwem Grupy MAN o rocznych obrotach rzędu 8,4 mld euro, zatrudniającej 36,5 tys. pracowników.

Anders Nielsen, pełniący od 1 września 2012 funkcję prezesa zarządu spółki MAN Truck & Bus AG, przechodzi od 1 kwietnia 2015 do spółki Volkswagen AG - głównego udziałowca Grupy MAN. W pionie "Pojazdy użytkowe" będzie tworzył i kierował działem Business Development. W ramach pełnienia tej funkcji będzie on raportował bezpośrednio do Andreasa Renschlera, członka zarządu w spółce Volkswagen AG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.