Jest wniosek o odwołanie wiceszefa CBA Janusza Czerwińskiego

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych złożyła wniosek o odwołanie wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Janusza Czerwińskiego i powołanie dwóch nowych wiceszefów CBA - poinformował jej przewodniczący Marek Opioła (PiS).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest wniosek o odwołanie wiceszefa CBA Janusza Czerwińskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 gru 2015 14:19


"Rozszerzymy porządek obrad o opinie personalne. Komisja zapozna się też z informacją o stanie zagrożenia terrorystycznego w Polsce po zamachach w Paryżu" - poinformował Opioła przed rozpoczęciem obrad. Informację mają przedstawić p.o. szefowie AW i ABW.

Jednym z wiceszefów CBA ma być płk Grzegorz Ocieczek, b. wiceszef ABW za poprzednich rządów PiS, a drugim Bogdan Sakowicz - powiedział minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje.

"Sakowicz to wieloletni funkcjonariusz służb specjalnych, pracował w Urzędzie Ochrony Państwa, był w Służbie Wywiadu Wojskowego. Od kilku lat jest funkcjonariuszem CBA. W czasach, gdy byłem szefem Biura pełnił funkcję wicedyrektora jednego z departamentów" - powiedział Kamiński.

Wiceszefów CBA i AW powołuje i odwołuje premier po zaopiniowaniu przez speckomisję. Treść tej opinii nie jest dla szefowej rządu wiążąca.

Podczas poprzednich posiedzeń komisja zaopiniowała pozytywnie wniosek o odwołanie szefa CBA Pawła Wojtunika, który podał się do dymisji, i drugiego wiceszefa Biura Macieja Klepacza. Wojtunik został już odwołany, obowiązki szefa CBA pełni Ernest Bejda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.