PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ks. Marcin Iżycki nowym dyrektorem Caritas Polska

Ks. Marcin Iżycki został nowym dyrektorem Caritas Polska. Wyboru dokonali we wtorek (6.06) biskupi zgromadzeni na 376. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem.

Ks. Marcin Iżycki nowym dyrektorem Caritas Polska
Adobe Stock
REKLAMA

Ks. Iżycki zastąpi ks. Mariana Subocza, który pełnił funkcję dyrektora Caritas Polska od 2007 r. - poinformowało biuro prasowe KEP.

Nowy dyrektor Caritas Polska jest kapłanem diecezji warszawsko-praskiej. W latach 2006-2008 r. był organizatorem i pierwszym dyrektorem Dzieła Pomocy "Ad Gentes" KEP. Od 2007 r. jest dziekanem Służby Celnej w Ministerstwie Finansów, a od 2010 r. pracuje także w kurii biskupiej jako delegat biskupa ds. misji i dyrektor wydziału misyjnego. Ks. Iżycki od 2011 r. jest dyrektorem Dzieła Misyjnego diecezji warszawsko-praskiej, a od 2013 r. pełni funkcję krajowego duszpasterza służb skarbowych i służby celnej w strukturach KEP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana w 1989 r., koordynuje pracę 44 Caritas diecezjalnych i archidiecezjalnych w Polsce. Współpracuje na arenie międzynarodowej z Caritas Internationalis i Caritas Europa. Udziela pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom. Caritas udziela również pomocy humanitarnej ofiarom wojen, kataklizmów i nieszczęść naturalnych poza granicami Polski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ks. Marcin Iżycki nowym dyrektorem Caritas Polska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA