PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Powołanie nowej Rady Ochrony Pracy

Jest nowy skład Rady Ochrony Pracy na następne cztery lata. W poniedziałek członkowie Rady nowej kadencji odebrali w Sejmie akty powołania. Na czele ROP stanął były szef „Solidarności” Janusz Śniadek.

Powołanie nowej Rady Ochrony Pracy
Janusz Śniadek odbiera powołanie na szefa ROP z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek (fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz)
REKLAMA
  • Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powołała członków Rady Ochorny pracy na nową kadencję.
  • Na czele Rady stanął były szef "Solidarności" Janusz Śniadek.
  • Sekretarzem ROP będzie Bożena Borys-Szopa (poseł PiS).


W poniedziałek 20 stycznia w Sejmie odbyła się uroczystość powołania członków Rady Ochrony Pracy XI kadencji na lata 2020-24. - Wasze stanowiska, wasze zdanie i opinie w wielu kwestiach, dotyczące prawa pracy w ogóle, są niezwykle ważne. Życzę Państwu, żebyście dokładali staranności i dużej rzetelności w codziennej pracy - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wręczając powołania nowym członkom Rady.

Zobacz też: Rada Ochrony Pracy zajmie się problemem umów "śmieciowych"

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowo powołanym członkom Rady pogratulowała również wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha, która zaznaczyła, że pomimo dobrej sytuacji na rynku pracy w Polsce i niskiego bezrobocia jest wiele do zrobienia w zakresie warunków pracy. - Jestem przekonana, że dzięki również pracy ROP, warunki pracy, bezpieczeństwo pracy, będą się nadal poprawiać, a rynek pracy będzie coraz bardziej przyjazny pracownikom, a przede wszystkim rodzicom - powiedziała wiceminister Socha.

Zobacz też: Zbierze się Rada Ochrony Pracy. Przyjmie stanowisko w ważnej sprawie

Na czele Rady w nowej kadencji stanął Janusz Śniadek, były przewodniczący „Solidarności”, obecnie poseł Prawa I Sprawiedliwości. Jego zastępcami będą Zbigniew Janowski (zgłoszony przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych), Danuta Koradecka (Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy) , Izabela Katarzyna Mrzygłocka (poseł Koalicji Obywatelskiej) i Zbigniew Żurek (Business Centre Club). Sekretarzem ROP będzie Bożena Borys-Szopa (poseł PiS).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powołanie nowej Rady Ochrony Pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA