Jerzy Wiśniewski przewodniczącym RN Rafako

Rada nadzorcza Rafako powołała na stanowisko przewodniczącego rady Jerzego Wiśniewskiego - jej dotychczasowego wiceprzewodniczącego, który w ten sposób wymienił się funkcjami z Agenorem Gawrzyałem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jerzy Wiśniewski przewodniczącym RN Rafako

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

7 maj 2014 10:59


Nadzór Rafako powołał też na członka zarządu raciborskiej spółki Tomasza Tomczaka, który jednocześnie zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa PBG.
 
Jak podkreśliło Rafako, objęcie stanowiska przewodniczącego przez Wiśniewskiego, będącego zarazem głównym akcjonariuszem i prezesem zarządu PBG, które kontroluje Rafako, jest wyrazem osobistego zaangażowania w sprawy spółki - najważniejszej z grupy PBG.

- Rafako to nasza najcenniejsza spółka i zamierzam bezpośrednio i osobiście nadzorować realizację kontraktów oraz zadbać o wzrost wartości tej spółki, która nie ma sobie równych na rynku budownictwa energetycznego - powiedział cytowany w komunikacie Wiśniewski.

Rafako poinformowało także, że wiceprzewodniczący rady Agenor Gawrzyał oraz członek rady Przemysław Schmidt zostali oddelegowani do nadzoru nad planowaną przez Rafako emisją akcji. Natomiast Tomasz Tomczak ma w raciborskiej spółce wzmocnić nadzór nad realizowanymi kontraktami i pozyskiwaniem nowych kontraktów.

Tomczak jest absolwentem Wydziału Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej. W PBG pracę rozpoczął w 1997 r.; w 2004 r. został członkiem zarządu - dyrektorem ds. technicznych, a w 2005 r. objął stanowisko wiceprezesa.

Obecnie skład zarządu Rafako tworzą jeszcze: Paweł Mortas (prezes), Krzysztof Burek (wiceprezes, dyrektor ds. handlowych), Jarosław Dusiło (wiceprezes, dyrektor ds. finansowych), Edward Kasprzak (członek zarządu, dyrektor ds. technicznych), Maciej Modrowski (członek zarządu, dyrektor ds. realizacji projektów).

Natomiast w nadzorze Rafako zasiadają jeszcze: Piotr Wawrzynowicz (sekretarz) oraz Małgorzata Wiśniewska, Edyta Senger-Kałat, Dariusz Sarnowski i Przemysław Schmidt.

Wcześniej, pod koniec kwietnia, rada nadzorcza znajdującego się w upadłości układowej PBG powołała Jerzego Wiśniewskiego, głównego akcjonariusza i założyciela firmy, na stanowisko prezesa. Wiśniewski wraca na to stanowisko po blisko dwóch latach przerwy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.