Jerzy Wiśniewski ponownie prezesem PBG

Rada nadzorcza znajdującego się w upadłości układowej PBG powołała Jerzego Wiśniewskiego, głównego akcjonariusza i założyciela firmy, na stanowisko prezesa. Wiśniewski wraca na to stanowisko po blisko dwóch latach przerwy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jerzy Wiśniewski ponownie prezesem PBG

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

25 kwi 2014 10:01


Jak podkreśliło PBG, objęcie przez dotychczasowego przewodniczącego rady nadzorczej funkcji prezesa wskazuje na "osobiste zaangażowanie głównego akcjonariusza w finalizowany proces postępowania układowego i dowodzi woli przejęcia bezpośredniej odpowiedzialności za doprowadzenie do zawarcia porozumienia z wierzycielami spółki".

Dotychczasowy prezes PBG, Paweł Mortas, pozostanie w zarządzie spółki w roli wiceprezesa. Mortas obecnie jest także szefem kontrolowanego PBG raciborskiego Rafako.

- Moja ponowna obecność w strukturach zarządu PBG świadczy o tym, iż zawarcie układu jest dla mnie, również jako głównego akcjonariusza, priorytetem i na tym celu chcę skupić obecnie cała swoją energię. Rozmowy z wierzycielami wchodzą w ostateczną fazę, a poprzez swoją osobę oraz mój wpływ na spółkę, chcę zapewnić sprawność oraz szybkość podejmowania kluczowych decyzji w najbardziej wrażliwych kwestiach - powiedział Wiśniewski.

Cały artykuł czytaj tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.