Jerzy Polok i Krzysztof Rzyski w zarządzie Węglokoks ROW

W skład zarządu Węglokoks Rybnicki Okręg Wydobywczy Sp. z o.o. w zostali powołani: Jerzy Polok na stanowisko prezesa zarządu i Krzysztof Rzyski na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jerzy Polok i Krzysztof Rzyski w zarządzie Węglokoks ROW

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

9 lut 2015 10:52


Jednocześnie Rada Nadzorcza ustaliła, iż pierwszy zarząd spółki będzie składał się z dwóch członków.

Spółka ta będzie zarządzać kopalniami nabytymi z Kompanii Węglowej (chodzi o kopalnia Marcel, Rydułtowy-Anna, Jankowice, Chwałowice).

Jerzy Polok jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku automatyka i telemechanika oraz Politechniki Śląskiej , kierunek- technika eksploatacji złóż.

Od początku kariery zawodowej związany z przemysłem górniczym. Pracował m.in. w KWK Moszczenica (nadsztygar), KWK Rydułtowy-Anna (dyrektor kopalni) , Rybnickiej Spółce Węglowej (zastępca prezesa zarządu) i Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego SA(dyrektor biura).

Od 2002 r. związany z Węglokoksem ,ostatnio na stanowisku kierownika Działu Zakupów Węgla. W latach 2009-2015 członek Rady Nadzorczej Węglokoks SA.

Krzysztof Rzyski jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH), Wydział Finanse i Statystyka.

W latach 1982-1999 związany z Grupą Elektrim, w której pełnił funkcje m.in. głównego księgowego, dyrektora finansowego i wiceprezesa zarządu.

Nadzorował pod względem finansowym wiele zagranicznych projektów w tym m. in. dostawy 3 elektrowni do Indii i Turcji. Autor planów restrukturyzacyjnych w obszarze finansowym Grupy Elektrim.

W latach 2001-2011 prezes zarządu, dyrektor finansowy Sferia SA a następnie członek zarządu w firmie Back Officeq sp. z o.o. odpowiedzialny m.in. za organizację spółki w fazie start-up, w tym przygotowanie strategii, wizji i misji spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.