PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jerzy Karney prezesem PBG. Jest też nowy zarząd

Rada nadzorcza PBG powołała nowy zarząd spółki. Prezesem został Jerzy Karney, Dariusz Szymański objął stanowisko wiceprezesa a Michał Maćkowiak został członkiem zarządu.

Jerzy Karney prezesem PBG. Jest też nowy zarząd
Adobe Stock
REKLAMA

Jerzy Karney jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Pedagogiczny. Ukończył Podyplomowe Studium Funkcjonowania Gospodarki Narodowej o specjalności Pieniądz i Bankowość, Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych.

Jerzy Karney od sierpnia 2019 r. był doradcą w spółce Gatta, producenta m.in. odzieży i bielizny damskiej. Od lutego 2018 do grudnia 2018 był doradcą w spółce G2A.Com, czyli platformie internetowej zajmującej się głównie sprzedażą gier komputerowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od kwietnia 2016 do lutego 2018 był związany z Krajową Izbą Drobiarstwa, a wcześniej, od marca 2016 do lutego 2018 był pracował w Indykpolu. Od lutego 2011 do marca 2013 był prezesem spółki Hawe.

Spółka PBG poinformowała również, że Małgorzata Wiśniewska zwiększyła swój udział w akcjonariacie PBG do 23,61 proc.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2019 r. zmarł prezes i założyciel PBG Jerzy Wiśniewski. Wówczas Rada Nadzorca postanowiła, że nowy zarząd zostanie powołany w wyniku konkursu.

- Dziś PBG stoi przed ogromnymi wyzwaniami, ale spółka jest zdeterminowana, by strategię realizować zgodnie z założeniami, do czego niezbędne jest zrozumienie ze strony wszystkich interesariuszy - mówiła we wrześniu Małgorzata Wiśniewska.

Nowy prezes będzie musiał wyprowadzić spółkę na prostą. PBG zwołało na 21 listopada zgromadzenie obligatariuszy dziewięciu serii obligacji wyemitowanych przez spółkę. Poprzednio takie zabrania kończyły się odroczeniem terminu wykupu obligacji.

Cały artykuł czytaj tutaj

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jerzy Karney prezesem PBG. Jest też nowy zarząd

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA