Jean-Baptiste de Franssu prezesem watykańskiego banku IOR

Francuski finansista Jean-Baptiste de Franssu został mianowany w środę nowym prezesem watykańskiego banku IOR. Nominacja ta - jak wyjaśniono - oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii banku i drugiej fazy jego wielkiej reformy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jean-Baptiste de Franssu prezesem watykańskiego banku IOR

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 lip 2014 16:39


O nominacji poinformowano na konferencji prasowej w Watykanie, na której przedstawiana jest nowa struktura finansów za Spiżową Bramą.

Watykan podziękował dotychczasowemu prezesowi banku Niemcowi Ernstowi von Freybergowi, którego trwająca półtora roku kadencja upłynęła pod znakiem drobiazgowych kontroli wszystkich kont w IOR i prowadzonych na nich operacji, a także wyjaśnienia wszystkich budzących podejrzenia transakcji i realizacji zasad mających na celu zapewnienie pełnej przejrzystości instytucji, wstrząsanej wcześniej skandalami.

Nowy prezes należał do powołanej na początku pontyfikatu Franciszka i już rozwiązanej komisji ekspertów, która analizowała strukturę ekonomiczną i administracyjną Stolicy Apostolskiej w ramach przygotowań do jej reformy. Następnie Jean-Baptiste de Franssu został powołany w skład Rady ds. Ekonomicznych, nowego centralnego organu konsultacyjnego w Watykanie.

Reforma IOR i całego systemu finansów za Spiżową Bramą to jeden z priorytetów papieża Franciszka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.