Jarosław Urbańczyk wiceprezesem ds. IT w Skanska

Jarosław Urbańczyk, dotychczasowy CIO dla Skanska w Europie Środkowej, został wiceprezesem ds. IT w Skanska AB. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 kwietnia 2016 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Urbańczyk wiceprezesem ds. IT w Skanska

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 mar 2016 12:25


Jarosław Urbańczyk jest związany ze Skanska od 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję szefa IT Skanska w Europie Środkowej. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej.

To już kolejny Polak w najwyższych strukturach Grupy Skanska. Od stycznia 2010 roku jedno z kluczowych stanowisk - wiceprezesa wykonawczego (executive vice president) w Skanska AB w Sztokholmie zajmuje Roman Wieczorek – wcześniej prezes zarządu polskiej jednostki wykonawczej.

Od stycznia br. natomiast funkcję prezesa Skanska CDE, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej pełni Katarzyna Zawodna – wcześniej dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

Znaczący wpływ na mocną pozycję Polski w strukturach koncernu mają doskonałe wyniki Skanska w kraju. Dla przykładu w 2015 roku to właśnie polska jednostka budowlana okazała się najbardziej efektywna spośród wszystkich jednostek koncernu zajmujących się generalnym wykonawstwem na świecie.

- Grupa Skanska zatrudnia obecnie w Polsce już prawie 8 tys. specjalistów z różnorodnym doświadczeniem. Jesteśmy dziś nad Wisłą liderem w branży budowlano-deweloperskiej. Jednocześnie, sposób działania i rozwiązania stosowane w polskich strukturach firmy są coraz mocniej zauważane i doceniane w Skanska globalnie - komentuje Marek Malinowski, dyrektor finansowy w Skanska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.