Jarosław Tyc prezesem Orlen Paliwa

Szefem Orlenu - spółki z grupy PKN Orlen - został Jarosław Tyc. Spółka ma też dwóch nowych członków zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Tyc prezesem Orlen Paliwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 kwi 2016 18:34


Skład nowego zarządu Orlen Paliwa został opublikowany na stronie internetowej spółki. Jednym z nowych członków zarządu Orlen Paliwa został b. poseł PiS Adam Rogacki. Drugim - Piotr Śladowski, ostatnio prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie pod Płockiem (Mazowieckie).

Zmiany w zarządzie Orlen Paliwa oznaczają, że dotychczasowy dwuosobowy skład został rozszerzony do pięciu osób. W zarządzie spółki pozostali: Michał Kawczyński - członek zarządu ds. finansowych oraz Jerzy Kralski - członek zarządu ds. operacyjnych i rozwoju.

Do chwili nadania tej depeszy biuro prasowe PKN Orlen nie odpowiedziało na pytania PAP, dotyczące nowego składu zarządu Orlen Paliwa oraz trybu i powodów jego rozszerzenia.

Nowy prezes Orlen Paliwa Jarosław Tyc jest absolwentem wydziału telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie administracji publicznej, zarządzania, a także zarządzania wartością firmy. W latach 1998-99 był wiceprezesem ds. rynku pracy w Krajowym Urzędzie Pracy, a w latach 1999-2000 wiceprezesem - dyrektorem ds. pracowniczych i restrukturyzacji w PKN Orlen. Następnie do 2002 r. był wiceprezesem - dyrektorem ds. handlu detalicznego w płockim koncernie. Tyc w latach 2002-09 był związany z grupą Saint Gobain, a w 2009 r. został prezesem, współwłaścicielem spółki Mammo-Med, zakładu opieki zdrowotnej, specjalizującego się w mammografii mobilnej.

Nowy członek zarządu Orlen Paliwa Adam Rogacki to absolwent wydziału prawa i administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2005 r. był posłem PiS, w tym członkiem sejmowej Komisji gospodarki oraz Komisji administracji i spraw wewnętrznych, a także wiceprzewodniczącym Komisji administracji i cyfryzacji. Jak podkreśla spółka Orlen Paliwa, Rogacki "posiada doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi podmiotami gospodarczymi oraz w organach spółek komunalnych i spółek z udziałem Skarbu Państwa". Według zamieszczonej tam noty biograficznej "prowadził także własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa i zarządzania".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.