Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji

Dotychczasowy szef śląskiej policji nadinsp. Jarosław Szymczyk został nowym komendantem głównym policji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 kwi 2016 11:19


Nowy komendant główny został powołany przez premier Beatę Szydło na wniosek szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który w środę rano wprowadził nadinsp. Szymczyka do Komendy Głównej Policji. Jak mówił minister, nowy szef policji daje gwarancję dobrego wykonywania swoich obowiązków.

Wśród swoich priorytetów krótkoterminowych nowy komendant główny wymienił m.in. zabezpieczenie szczytu NATO w Warszawie oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w lipcu. Jako priorytet długoterminowy wskazał m.in. ustawę modernizacyjną służb mundurowych. Dodał, że nie przewiduję zmian w kierownictwie KGP ani na stanowiskach komendantów wojewódzkich policji. Poinformował, że będzie systematycznie dążyć do ograniczenia wskaźnika wakatów w policji.

"To bardzo solidna śląska firma" - mówią o nowym komendancie głównym funkcjonariusze.

Opinia mieszkańców

Według Szymczyka, najważniejszym kryterium oceny pracy policji powinna być opinia mieszkańców. Kiedy obejmował dowództwo nad śląskim garnizonem, mówił o sobie, że nie jest rewolucjonistą i uważa, że należy działać płynnie, w miarę jak zmienia się otaczająca rzeczywistość. Deklarował, że nie jest zwolennikiem zmian dla samych zmian.

Jarosław Szymczyk urodził się w 1970 r. w Katowicach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W styczniu 2016 roku uzyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Służbę w policji rozpoczął w 1990 r. w Gliwicach, gdzie pracował m.in. w Referacie Operacyjno-Rozpoznawczym i Wydziale Kryminalnym. Potem kierował jednym z gliwickich komisariatów, a od 2006 do 2007 r. był szefem tamtejszej komendy.

Dobre opinie

Koledzy w gliwickiej policji wspominają, że już jako szeregowy funkcjonariusz wyróżniał się bardzo dobrym przygotowaniem. "Bardzo merytoryczny, koleżeński, typ dżentelmena. Nie jest typem zabawowym" - wspomina jeden z gliwickich policjantów. Dodaje, że kiedy Szymczyk zaczął obejmować stanowiska kierownicze, był chwalony za dobrą organizację pracy, sumienność i widać było, że zrobi karierę w policji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.