Jarosław Matusiewicz wiceprezesem Uniqa w Polsce

Rada nadzorcza spółek Uniqa w Polsce zdecydowała o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za technikę ubezpieczeniową. Dotychczas Matusiewicz pełnił funkcję dyrektora zarządzającego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Matusiewicz wiceprezesem Uniqa w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 kwi 2016 11:12


Jarosław Matusiewicz jako wiceprezes spółek Uniqa Polska odpowiada za likwidację szkód, produkty ubezpieczeniowe, underwriting i aktuariat. Z rynkiem ubezpieczeniowym związany jest od początku kariery zawodowej. W Uniqa pracuje od 10 lat. W ostatnich latach był dyrektorem zarządzającym ds. likwidacji szkód, a od pięciu lat także szefem programu rozwoju procesu likwidacji szkód w 11 krajach Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej w Uniqa International.

Wcześniej przez 13 lat był związany z grupą PZU. Wykładał także przedmioty ubezpieczeniowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie, wydział budownictwa lądowego, a także podyplomowe studia z zakresu przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Jest członkiem Komisji Likwidacji Szkód w PIU.

Na zmianie w zarządzie nie koniec. Grzegorz Smolarczyk objął bowiem funkcję dyrektora Departamentu Odszkodowań i Świadczeń. W Unice pracuje od 2008 r. i od początku jest związany z obszarem likwidacji szkód.

Wcześniej pracował w Commercial Union Direct i przez dziesięć lat w grupie PZU. Zaczynał od pracy likwidatora szkód. Jest rzeczoznawcą motoryzacyjnym. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, wydział transportu w Katowicach, a także studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej na kierunku rekonstrukcja wypadku drogowego oraz kierunek ubezpieczenia w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.