Jarosław Kołodziejczyk odwołany z funkcji członka zarządu PKP

• Walne Zgromadzenie PKP odwołało w czwartek Jarosława Kołodziejczyka z funkcji członka zarządu spółki – poinformowało ministerstwo infrastruktury i budownictwa.
• Decyzja ma związek z realizacją programu Mieszkanie Plus.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Kołodziejczyk odwołany z funkcji członka zarządu PKP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

15 wrz 2016 16:19


- Współpraca przy realizacji programu Mieszkanie Plus wymaga pełnego zaangażowania wszystkich podmiotów uczestniczących w tym projekcje. Dzisiejsza decyzja jest niezbędna do usprawnienia i przyspieszenia realizacji jednego z najważniejszych programów społecznych rządu - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Czytaj też: Dawid Jackiewicz odwołany z funkcji ministra skarbu państwa

Kołodziejczyk przez ponad 20 lat związany jest PKP, przeszedł wszystkie szczeble - od dyżurnego ruchu do Dyrektora Zakładu Południe w PKP Intercity. W spółce PKP Przewozy Regionalne odpowiadał za współpracę z parlamentem i zarządzanie środkami Unii Europejskiej, zaś w usamorządowionych Przewozach Regionalnych pełnił m.in. funkcję dyrektora Zakładu Śląskiego.

Członkowie zarządu spółki PKP SA są powoływani i odwoływani przez Walne Zgromadzenie PKP SA na podstawie art. 10 ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.