Jarosław Jędrysek wiceprezesem Węglokoksu

• Jarosław Jędrysek, związany wcześniej m.in. z KGHM Polska Miedź i Jastrzębską Spółką Węglową, będzie nowym wiceprezesem katowickiego Węglokoksu ds. finansowych - podała spółka.
• 18 lipca Jędrysek dołączy do zarządu firmy, który w obecnym składzie pracuje od 1 czerwca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Jędrysek wiceprezesem Węglokoksu

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

7 lip 2016 17:52


O rozstrzygnięciu prowadzonego przez radę nadzorczą postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko wiceprezesa spółki odpowiedzialnego za finanse poinformował w czwartek rzecznik Węglokoksu Paweł Cyz.

Węglokoks to jeden z najważniejszych obecnie podmiotów w sektorze węgla kamiennego - jest m.in. największym udziałowcem Polskiej Grupy Górniczej, ma też własną kopalnię w spółce Węglokoks Kraj. Firma posiada również aktywa hutnicze, z udziałem których ma powstać holding pod nazwą Śląskie Huty Stali.

Od 1 czerwca Węglokoksem kieruje Sławomir Obidziński, wcześniej szef spółki Węglokoks Energia z grupy kapitałowej Węglokoksu. Zastąpił Jerzego Podsiadłę, który kierował Węglokoksem blisko siedem lat.

Członkami nowego zarządu spółki są też Tomasz Heryszek (wiceprezes ds. handlowych) i Krzysztof Mikuła (wiceprezes ds. grupy kapitałowej); teraz do zarządu dołączy Jarosław Jędrysek - menadżer, specjalista w zakresie zarządzania w branży górniczej i sektorze finansów. Tym samym zarząd spółki dziewiątej kadencji będzie pracował w pełnym składzie.

Jak podał rzecznik Węglokoksu, Jędrysek jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Karierę zawodową zaczynał w ING Banku Śląskim, gdzie był m.in. dyrektorem oddziałów. Ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i podatków, a także działania banków komercyjnych; ma certyfikat MBA.

W 2006 r. został dyrektorem ds. finansowych oraz pełnomocnikiem zarządu w Zakładzie Wzbogacania Rud KGHM Polska Miedź. W latach 2009-2016 zarządzał finansami w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz kierował biurem finansów tej spółki. Do momentu wyboru na stanowisko w Węglokoksie był dyrektorem ds. finansowych w oddziale KGHM Polska Miedź - Zakłady Górnicze Rudna.

Należący do Skarbu Państwa Węglokoks jest jednym z podmiotów pełniących ważną rolę w procesie restrukturyzacji górnictwa i hutnictwa. Spółka jest wiodącym udziałowcem Polskiej Grupy Górniczej (ma w niej ponad 30 proc. udziałów), ma też odegrać wiodącą rolę w konsolidacji kilku podmiotów sektora stalowego pod szyldem Śląskie Huty Stali.

Podmioty z tego sektora należą już do grupy kapitałowej Węglokoksu (Huta Łabędy i Huta Pokój), a w skład Śląskich Hut Stali ma wejść ponadto Walcownia Blach Grubych Batory i być może Huta Ferrum.

Węglokoks - jak informował niedawno wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski - przygotował także ofertę dotyczącą zaangażowania w Katowickim Holdingu Węglowym; docelowo holding i należąca do grupy Węglokoksu spółka Węglokoks Kraj (należy do niej kopalnia Bobrek-Piekary) mogą zostać połączone.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.