×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jarosław Jaromin p.o. prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego

  • Autor: PAP/AT
  • 28 cze 2017 12:58

Wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ds. ekonomiki i finansów Jarosław Jaromin będzie kierował zarządem tej spółki do czasu wyboru jej nowego szefa.

Jarosław Jaromin p.o. prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Jarosław Jaromin będzie kierował zarządem KHW do czasu wyboru jej nowego szefa.

• Dotychczasowy prezes KHW Tomasz Cudny został prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK)

• Holding, który w marcu zbył swoje kopalnie na rzecz PGG, czeka też na decyzje właścicielskie w sprawie swojej przyszłości.

"Rada Nadzorcza Katowickiego Holdingu Węglowego podjęła uchwałę o powierzeniu obowiązków prezesa zarządu spółki Jarosławowi Jarominowi, wiceprezesowi zarządu ds. ekonomiki i finansów. Powierzenie obowiązków nastąpiło na czas przeprowadzenia i rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego" - poinformował dyrektor biura zarządu holdingu Jarosław Kwieciński.

Od początku kwietnia br. dawne kopalnie holdingu, a także Centrum Usług Wspólnych, są częścią Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Spółka KHW działa jednak nadal, zatrudniając obecnie 24 osoby. Do firmy należą m.in. nieprodukcyjne nieruchomości, tereny poprzemysłowe oraz udziały w dwóch spółkach: mieszkaniowej i handlowej.

W ubiegłym tygodniu dotychczasowy prezes KHW Tomasz Cudny został prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), zajmującej się m.in. likwidacją i zagospodarowaniem pogórniczego majątku. Wobec wakatu na stanowisku prezesa holdingu, rada zdecydowała o powierzeniu obowiązków w tym zakresie wiceprezesowi Jarominowi.

Przyszłość należącego do Skarbu Państwa holdingu zależy od decyzji właścicielskich - KHW jest nadzorowany przez Ministerstwo Energii. Na razie nie zostało ogłoszone postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko nowego prezesa firmy. Być może nastąpi to po nadaniu holdingowi nowego statutu, dostosowanego do obecnej sytuacji spółki, która po zbyciu kopalń nabrała innego charakteru.

Z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Energii wynika, że docelowo - po uporządkowaniu spraw formalno-prawnych - majątek spółek, które przekazały kopalnie do PGG (zarówno KHW, jak i Kompanii Węglowej) może trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Część aktywów może znaleźć nabywców - np. kupnem spółki handlowej Katowicki Węgiel wyrażał wcześniej zainteresowanie katowicki Węglokoks.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jarosław Jaromin p.o. prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA