Janusz Lewandowski szefem Rady Gospodarczej

Europoseł Janusz Lewandowski zostanie nowym szefem Rady Gospodarczej przy premierze. Dotychczas radą kierował b. premier Jan Krzysztof Bielecki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Janusz Lewandowski szefem Rady Gospodarczej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 gru 2014 19:29


W październiku pojawiły się w mediach informacje, że premier Ewa Kopacz rozważa likwidację Rady Gospodarczej, a Bielecki zamierza odejść z kancelarii premiera i wrócić do biznesu.

Sam Bielecki dopytywany wówczas, czy w najbliższym czasie będzie się żegnał ze stanowiskiem szefa Rady Gospodarczej mówił m.in., że o tego rodzaju decyzjach poinformuje w pierwszej kolejności premier Kopacz.

Czytaj też: Bielecki odchodzi z Rady Gospodarczej

Do zadań Rady Gospodarczej należy m.in. przedstawianie metod i sposobów rozwiązywania problemów związanych z wdrażaniem celów polityki gospodarczej i społecznej rządu, z uwzględnieniem uwarunkowań krajowych i zagranicznych.

Janusz Lewandowski, który ma zastąpić Bieleckiego w kierowaniu Radą, w maju zdobył po raz trzeci mandat europosła. Jest związany z europarlamentem od 2003 r., kiedy to został polskim obserwatorem przy PE i rozpoczął pracę w komisji przemysłu, handlu zewnętrznego, badań i energii.

Rok później po raz pierwszy wybrano go na europosła. W swojej pierwszej kadencji w europarlamencie zaangażował się w pracę komisji budżetowej, zostając jej przewodniczącym, a w następnej kadencji - wiceprzewodniczącym. Na komisarza ds. budżetu i programowania finansowego Lewandowskiego wybrano w lutym 2010 r.

Czytaj też: Jakie pensje i dodatki dla europosła?

W 2011 r., w ankiecie przeprowadzonej przez agencję ComRes, europosłowie uznali go za drugiego - po francuskim komisarzu ds. rynku wewnętrznego Michelu Barnierze - najbardziej wpływowego spośród 28 unijnych komisarzy. W związku z wyborem go na europosła w tegorocznych wyborach do PE, Lewandowski 1 lipca przestał pełnić obowiązki komisarza UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.