Jan Szymik odwołany. Tomasz Jakubowski nowym prezesem Zamet Industry

Rada nadzorcza Zamet Industry podjęła decyzję o zmianach osobowych w zarządzie spółki i odwołaniu ze stanowiska prezesa Piotra Szymika. Stery w firmie przejmuje Tomasz Jakubowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jan Szymik odwołany. Tomasz Jakubowski nowym prezesem Zamet Industry

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 maj 2015 9:42


Tomasz Jakubowski przez wiele lat związany był ze spółkami grupy TDJ. Od 2002 r. swoją karierę zawodową kontynuował w grupie Famur, gdzie od 2003 r. do 2010 r. pełnił zarówno funkcje prezesa jak i wiceprezesa.

Wcześniej przez kilka lat kierował spółką zależną Fazos. Od lipca 2012 r. Tomasz Jakubowski związany był z Kompanią Węglową, w której początkowo zajmował stanowisko członka rady nadzorczej, a od 20 maja 2014 r. do 19 stycznia br. pełnił funkcję wiceprezesa ds. restrukturyzacji i rozwoju.

Głównym zadaniem nowego prezesa będzie dostosowanie organizacji i procesów wewnętrznych, a także wdrożenie rozwiązań pozwalających na optymalne wykorzystanie zdolności produkcyjnych spółek zależnych grupy do bieżących potrzeb klientów. Dotychczasowy prezes Zamet Industry, Jan Szymik będzie nadal pełnił funkcję w zarządzie na stanowisku wiceprezesa.

Jednocześnie, w związku z kontynuowaniem procesu integracji grupy Zamet, rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu z funkcji wiceprezesa spółki Jarosława Dziwisza. Jarosław Dziwisz, jako pezes zarządu Fugo skupi się na optymalizacji procesów wewnętrznych tego podmiotu, pod kątem przyszłej integracji Fugo z Zamet Industry.

Po wymienionych zmianach kadrowych, zarząd firmy pozostanie trzyosobowy. Trzecim członkiem zarządu na stanowisku wiceprezesa pozostanie Arkadiusz Nowakowski, który w grupie Zamet odpowiedzialny jest za wszelkie działania marketingowo-sprzedażowe w sektorze usług offshore, dźwigowym, portowym i konstrukcji wielkogabarytowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.