×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jan Polewka kandydatem na wicedyrektora Starego Teatru w Krakowie

  • Autor: PAP/JS
  • 15 wrz 2017 15:57

Reżyser i scenograf Jan Polewka jest kandydatem na wicedyrektora ds. artystycznych Starego Teatru w Krakowie – ogłosił na konferencji prasowej dyrektor tej sceny narodowej Marek Mikos.

Jan Polewka kandydatem na wicedyrektora Starego Teatru w Krakowie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak wyjaśnił, pismo ws. kandydatury Polewki zostało w piątek (15 września) rano wysłane do resortu kultury. "Mówię o kandydaturze, bo są pewne procedury i czekam na odpowiedź ministra Glińskiego, ale z Janem Polewką już razem pracujemy" - wyjaśnił Mikos, który od 1 września pełni funkcję dyrektora sceny narodowej w Krakowie.

Jan Polewka wziął na wiosnę udział w konkursie na dyrektora Starego Teatru. W piątek powiedział dziennikarzom, że przygotowany na tamten konkurs program posłuży mu pomocą w pełnieniu funkcji, którą oficjalnie obejmie najprawdopodobniej w październiku.

Pierwotnie zastępcą Mikosa ds. artystycznych miał być reżyser, pracujący głównie w Wielkiej Brytanii i USA, Michał Gieleta. Na swojej pierwszej konferencji prasowej, na początku września, Mikos ogłosił, że Gieleta zrezygnował z pełnienia funkcji, powodem nieporozumienia były m.in. oczekiwania finansowe reżysera.

W piątkowej konferencji prasowej w Starym Teatrze udział wzięli również aktorzy. Część z nich stała i nie przyjęła zaproszenia Jana Polewki i Mikosa, aby zająć miejsca siedzące.

Po konferencji ponad 20 aktorów ogłosiło, że otrzymują wzajemnie wykluczające się informacje dotyczących zarówno programu artystycznego, jak i obsady stanowiska dyrektora artystycznego. Jak zapowiedzieli, za kilka dni wydadzą swoje własne oświadczenie w tej sprawie.

Jan Polewka urodził się w 1945 r. w Krakowie. Reżyser teatralny i scenograf jest synem literata Adama Polewki. Ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Oprócz Starego Teatru współpracował m.in. z Teatrem Współczesnym w Warszawie i Operą Wrocławską. W latach 90. był dyrektorem Teatru Groteska w Krakowie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jan Polewka kandydatem na wicedyrektora Starego Teatru w Krakowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA