PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jan Koman został nowym prezesem Interferie

Jan Koman został nowym prezesem zarządu spółki Interferie S.A. Zastąpił na tym stanowisku Roberta Węglarza, który zarządzał spółką od sierpnia 2013 roku.

Jan Koman został nowym prezesem Interferie
Adobe Stock
REKLAMA

25 kwietnia br. Rada Nadzorcza Interferie powołała Jana Komana na stanowisko prezesa zarządu spółki, zaś stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych, jak dotychczas, zajmuje Dariusz Rutowicz.

Zmiana ta spowodowana jest rezygnacją z funkcji dotychczasowego prezesa zarządu, Roberta Węglarza, z powodów osobistych.

Jan Koman z branżą uzdrowiskową i turystyczną związany jest od lat. Od 2008 roku jest prezesem zarządu Uzdrowiska Połczyn, należącym do Polskiej Grupy Uzdrowisk, która tak, jak i spółka Interferie, zarządzana jest w ramach KGHM I FIZAN KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. Jan Koman będzie kierował obiema spółkami.

- Zarządzanie giełdową spółką Interferie to wyróżnienie, ale i ogromne wyzwanie. Jestem przekonany, że moje dotychczasowe doświadczenie i zdobyta wiedza związana z rynkiem uzdrowiskowym, w pełni przełoży się na dalszy rozwój Interferie. To Spółka z ogromnym potencjałem, który od kilku lat jest systematycznie wspierany licznymi inwestycjami. Zamierzamy kontynuować rozwój Interferie, a poprzez to skutecznie pomnażać jej wartość dla kluczowych interesariuszy - mówi Jan Koman, nowy prezes zarządu Interferie S.A.

Jan Koman pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał na rynku piwowarskim. W latach 1995 - 2002 pracował w spółce Browary Brok S.A., gdzie na różnych stanowiskach był związany ze sprzedażą i marketingiem. Dzięki wynikom sprzedażowym z końcem 1999 roku został dyrektorem ds. Gastronomii i odpowiadał m.in. za realizację sprzedaży piwa na terenie Polski w kanale HoReCa, budowanie sieci dystrybucji oraz zarządzał działem gastronomii.

W latach 2003 - 2005 po przekształceniach Browarów Brok S.A. w Browary Polskie Brok-Strzelec S.A piastował funkcję managera gastronomii. Od 2006 roku zajmował stanowisko dyrektora ds. Gastronomii, następnie od 2007 roku dyrektora ds. rozwoju marki w spółce Royal Unibrew Polska Spółka z o.o., gdzie odpowiadał m.in. za rozwój marki Brok na terenie Polski północnej, budowanie relacji z władzami regionu, kreatywne projekty promocyjne, sponsoring sportowy i regionalny oraz public relations.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jan Koman został nowym prezesem Interferie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA