PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jan Chadam rezygnował z funkcji prezesa Polskie LNG

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maj 2017 10:36

Jan Chadam złożył rezygnację z funkcji prezesa spółki Polskie LNG SA - poinformował Gaz-System. Czasowo czynności prezesa będzie pełnić przewodnicząca rady nadzorczej Izabella Łyś-Gorzkowska.

Jan Chadam rezygnował z funkcji prezesa Polskie LNG
Jan Chadam (fot. PTWP)
REKLAMA

"Zarząd Gaz-System S.A. informuje, że Jan Chadam w dniu 29 maja br. złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki Polskie LNG S.A. Zmiana wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2017 r." - poinformował w komunikacie rzecznik Gaz-Systemu Tomasz Pietrasieński.

Jak zaznaczono, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu delegowana została przewodnicząca rady nadzorczej Izabella Łyś-Gorzkowska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chadam na stanowisko prezesa spółki Polskie LNG został powołany w kwietniu 2015 r. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, absolwentem Politechniki Lubelskiej. Stopień doktora habilitowanego uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W latach 2009 - 2015 był prezesem zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA.

Gaz-System jest właścicielem spółki Polskie LNG, powołanej do budowy terminala skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu. Terminal ten to jedna z największych polskich inwestycji energetycznych ostatnich lat, uznana przez polski rząd za strategiczną dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. To jedna z największych instalacji regazyfikacyjnych w Europie i największa w basenie Morza Bałtyckiego. Gazoport w Świnoujściu znalazł się także na liście firm o szczególnym znaczeniu dla obronności kraju.

W grudniu 2015 r. do gazoportu wpłynął pierwszy statek ze skroplonym gazem - metanowiec "Al Nuaman" z katarskim LNG. Jednostka o długości ponad 315 m miała gaz przeznaczony do technicznego rozruchu gazoportu. W kwietniu 2016 r. terminal LNG uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

W kwietniu tego roku Gaz-System poinformował, że Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu będzie rozbudowany. Moc regazyfikacyjna terminalu ma wzrosnąć z 5 mld m sześc. do 7,5 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jan Chadam rezygnował z funkcji prezesa Polskie LNG

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA