PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jan Baster nowym wiceprezesem IPN

  • Autor: PAP/JS
  • 12 kwi 2017 16:52

Dotychczasowy wicedyrektor oddziału IPN w Krakowie Jan Baster objął funkcję p.o. wiceprezesa Instytutu Pamięci Narodowej. W Instytucie będzie odpowiadał m.in. za sprawy administracyjne i organizacyjne.

REKLAMA

• Decyzję o powołaniu Bastera na nową funkcję podjął 10 kwietnia prezes IPN Jarosław Szarek.

• Obecni wiceprezesi IPN - dr Mateusz Szpytma i dr hab. Krzysztof Szwagrzyk - nadal pozostają na swoich stanowiskach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowy wiceprezes IPN w latach 2006-2007 był dyrektorem sekretariatu prezesa IPN, a w latach 2007-2010 dyrektorem generalnym Instytutu - za czasów prezesa Janusza Kurtyki.

Jan Baster ma 60 lat, urodził się w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (od 1978 r. - mgr. administracji, od 1981 r. - mgr. prawa).

W latach 1980-1987 był urzędnikiem w Wydziałach Kultury w Krakowie i Myślenicach, następnie do roku 1995 dyrektorem administracyjnym i szefem impresariatu teatru "Groteska" w Krakowie. Od 1994 r. nauczycielem prawoznawstwa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. św. Siostry Faustyny w Krakowie.

Od 1995 r. był dyrektorem Programu Doskonalenia Administracji Publicznej i dyrektorem Biura Ogólnopolskiego Forum Sekretarzy Gmin oraz Stowarzyszenia Sekretarzy Samorządów Lokalnych w Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz w Instytucie Rozwoju Państwa Obywatelskiego w Krakowie (IRPO). Pełnił jednocześnie funkcję prezesa zarządu IRPO.

Baster był również redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Sekretarz Gminy". W latach 1999-2001 wiceszefem Biura Sejmiku Województwa Małopolskiego, a w kolejnych latach do 2005 r. kierownikiem referatu ochrony w krakowskim pionie śledczym IPN.

IPN podaje też, że nowy wiceszef IPN był organizatorem i współorganizatorem imprez sportowych i kulturalnych, m.in. turniejów szachowych, festiwalu kultury szwajcarskiej, koncertów jazzowych. Był także organizatorem i koordynatorem programów dla urzędników samorządowych; uczestnikiem konferencji i autorem referatów z zakresu etyki urzędników administracji publicznej i reformy administracyjnej.

W 2009 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Obecni wiceprezesi IPN - dr Mateusz Szpytma i dr hab. Krzysztof Szwagrzyk - nadal pozostają na swoich stanowiskach.

Dodatkowe zmiany w Instytucie to m.in. zmiana na stanowisku dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku - Barbarę Bojaryn-Kazberuk zastąpił dr hab. Piotr Kardela. Ponadto od 10 kwietnia br. stanowisko dyrektora Biura Edukacji Narodowej (BEN) objęła Justyna Skowronek, dotychczasowa zastępczyni dyrektora BEN. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jan Baster nowym wiceprezesem IPN

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA