Jałosiński prezesem, a Naruć, Podolak i Kuźmiczonek wiceprezesami spółki Police z Grupy Azoty

Rada nadzorcza wchodzącej w skład Grupy Azoty spółki z Polic podjęła uchwałę o odwołaniu z dniem 26 czerwca całego zarządu spółki. Jednocześnie rada podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 27 czerwca na nową trzyletnią VII kadencję odwołanego zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jałosiński prezesem, a Naruć, Podolak i Kuźmiczonek wiceprezesami spółki Police z Grupy Azoty

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Malinowski)

10 cze 2015 10:04


Prezesem spółki pozostanie więc Krzysztof Jałosiński (także wiceprezes całej Grupy Azoty). Wiceprezesami firmy pozostaną: Wojciech Naruć, Anna Podolak oraz Rafał Kuźmiczonek.

W zarządzie spółki najdłużej pracują prezes Jałosiński i wiceprezes Naruć, Obaj zostali powołani uchwałami rady nadzorczej z dnia 19 stycznia 2011 roku. Rafał Kuźmiczonek w zarządzie firmy jest od połowy 2012 roku. Najmłodsza stażem w zarządzie Polic jest Anna Podolak, która w kierownictwie firmy jest od jesieni ubiegłego roku.

Police to obok zakładów w Puławach, Tarnowie i Kędzierzynie jedna z czterech głównych spółek Grupy Azoty. Firma specjalizuje się w produkcji nawozów wieloskładnikowych. Jest także ważnym producentem bieli tytanowej.

Spółka w ostatnich katach znacząco poprawia wyniki finansowe. Także pierwszy kwartał był bardzo dobry dla Polic. Spółka zwiększyła przychody, miała wyższy zysk na działalności operacyjnej i zysk netto.

Przychody ze sprzedaży czołowego w kraju producenta nawozów i największego bieli tytanowej w omawianym okresie przekroczyły 746 mln złotych. W pierwszym kwartale ubiegłego roku było to niespełna 632 mln złotych.

Szefów firmy z pewnością ucieszył wzrost zysku na działalności operacyjnej. W pierwszym kwartale obecnego roku był on bowiem aż ponad trzykrotnie wyższy niż w okresie styczeń-marzec roku poprzedniego. Zysk operacyjny Polic wyniósł nieco ponad 70,72 mln złotych. Rok wcześniej było to tylko 21,66 mln złotych.

Nic więc dziwnego, że spółka miała wysoki zysk netto. Był on wyższy ponad trzykrotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku. Police "na czysto" zarobiły 51,08 mln złotych. Rok wcześniej było to niespełna 16,65 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.