PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jakub Wojnarowski nowym dyrektorem ACCA Polska

  • Autor: AT
  • 23 mar 2017 7:07

Jakub Wojnarowski obejmie w kwietniu funkcję dyrektora zarządzającego polskiego przedstawicielstwa ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania.

Jakub Wojnarowski nowym dyrektorem ACCA Polska
Jakub Wojnarowski (fot.mat.pras.)
REKLAMA

Do jego zadań należeć będzie promowanie kwalifikacji zawodowych ACCA oraz wspieranie członków i studentów organizacji. Wojnarowski przez ostatnie pięć lat związany był z Konfederacją Lewiatan, gdzie jako zastępca dyrektora generalnego odpowiadał za obszar ekspertyzy i współpracy międzynarodowej. Wcześniej pracował jako dyrektor w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz członek Zespołu Doradców Strategicznych Premiera.

- Jakub dołącza do dynamicznego i prężnego zespołu, by wesprzeć go swoimi cennymi kompetencjami i wzmocnić pozycję ACCA w Polsce – powiedziała Magdalena Hernandez, dyrektor zarządzająca rynkami wschodzącymi europy w ACCA. – Przy okazji pragnę podziękować Przemkowi Pohrybieniukowi za jego dwuletnią pracę na rzecz rozwoju aktywności ACCA w Polsce, szczególnie w obszarze współpracy z uczelniami - dodała.

Polska wyróżnia się na tle regionu Europy Środkowej zarówno jeśli chodzi o liczbę osób posiadających kwalifikacje zawodowe przyznawane przez ACCA, jak i przygotowujących się do jej uzyskania. W ubiegłym roku rekordowa liczba 180 osób ukończyła swoją drogę do ACCA i dołączyła do organizacji. Obecnie grono członków ACCA liczy ponad 1750 osób, a ponad 3800 osób jest na drodze do uzyskania kwalifikacji.

- Polska to jeden z najszybciej rozwijających się rynków finansowych w tej części Europy, z dużym potencjałem wzrostu i dobrze wykwalifikowaną kadrą zarządzającą - powiedział Wojnarowski. - Jednocześnie konkurencja na krajowym rynku pracy nieustannie wzrasta, co rodzi potrzebę ciągłego samodoskonalenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych - dodał.

Osoby z tytułem ACCA wyróżniają się obszerną praktyczną wiedzą z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Wśród nich są specjaliści od finansów, controllingu, rachunkowości i audytu, jak również biegli rewidenci czy doradcy podatkowi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jakub Wojnarowski nowym dyrektorem ACCA Polska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA