Jakub Majewski odwołany ze stanowiska wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego

- Jakub Majewski został w poniedziałek odwołany ze stanowiska wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego - poinformował UTK w komunikacie. Ani urząd, ani resort transportu nie podają powodów odwołania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakub Majewski odwołany ze stanowiska wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 mar 2014 17:46


Majewski był wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego do spraw regulacji rynku od 1 listopada 2012 r. Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych PKP Przewozy Regionalne, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Od 2001 r. był wiceprezesem Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei, od 2008 r. członkiem zarządu i dyrektor ds. strategii i rozwoju Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, od połowy 2009 r. prezesem Kolei Mazowieckich, a od 2010 r. menadżerem ds. transportu w spółce PL2012.

Rzecznik UTK Kamil Migała odmówił komentarza w sprawie odwołania Majewskiego. Powołał się jedynie na artykuł 11 ustawy o transporcie kolejowym. Mówi on, że minister do spraw transportu powołuje dwóch wiceprezesów UTK - na wniosek prezesa urzędu. Minister odwołuje też wiceprezesów Urzędu Transportu Kolejowego, również na wniosek prezesa UTK.

Komentarza odmówił również rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Piotr Popa.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.