Jakub Karnowski, prezes PKP w radzie nadzorczej HSBC Bank Polska

Jakub Karnowski został powołany na niezależnego członka rady nadzorczej HSBC Bank Polska. Wraz z pozostałymi członkami rady będzie nadzorował postępy we wdrażaniu strategii banku i realizacji jego ambicji bycia wiodącym bankiem międzynarodowym w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakub Karnowski, prezes PKP w radzie nadzorczej HSBC Bank Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 sie 2015 11:45


- Cieszymy się, że Jakub Karnowski dołączy do grona członków rady nadzorczej, pracowników banku i szerszej społeczności związanej z grupą HSBC. Do rady wnosi wiedzę i doświadczenie zgromadzone w sektorze publicznym i prywatnym, a jednocześnie – rzadko spotykane połączenie „know-how” zdobytego zarówno na rynkach finansowych, jak i w segmencie przedsiębiorstw - powiedział Chris Davies, przewodniczący rady nadzorczej HSBC Bank Polska.

- Liczymy, że ze znajomością lokalnego i globalnego otoczenia makroekonomicznego i rynków finansowych oraz kwalifikacjami w zakresie zarządzania i nadzorowania działalności największych polskich spółek, będzie wspierał HSBC w realizacji planów wzrostowych w tym kraju - powiedział.

Jakub Karnowski posiada bogate, niemal 20-letnie doświadczenie zawodowe. W 1997 roku, po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów ekonomicznych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, rozpoczął pracę jako doradca ministra finansów. W 1998 roku awansował na szefa gabinetu politycznego w tym samym ministerstwie. W 2001 roku rozpoczął pracę w Narodowym Banku Polskim, gdzie pełnił funkcje doradcy prezesa i dyrektora departamentu zagranicznego. W 2003 roku objął stanowisko wiceprzewodniczącego komitetu wykonawczego Banku Światowego
w Waszyngtonie, gdzie pracował do 2008 roku.

Po powrocie do Polski stanął na czele PKO TFI, obejmując stanowisko prezesa zarządu. W 2012 został powołany na stanowisko prezesa zarządu Polskich Kolei Państwowych, które piastuje do dziś. Jest członkiem rady nadzorczej PZU i przewodniczącym rady nadzorczej PKP Cargo. Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych i wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest również absolwentem studiów MBA na Uniwersytecie w Minnesocie, posiada dyplom CFA.

Jest żonaty, ma troje dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ll 2015-08-21 16:26:17

Wystarczylo w jego umowie o prace z PKP napisac , ze pracownik zobowiazuje sie do pracy wylacznie na rzecz Spolki oraz do nie wykonywania zadnej dodatkowej dzialalnosci , pracy zawodowej poza wykonywana w ramach umowy z PKP. Takie zasady stosuje sie na zachodzie. Jak widac w Polsce liczy sie tylko interes osobisty.