×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jacek Żalek nie jest już wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

  • Autor: PAP/JP
  • 10 mar 2023 14:29

Premier Mateusz Morawiecki w piątek przyjął dymisję Jacka Żalka ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Jacek Żalek nie jest już wiceministrem funduszy i polityki regionalnej
Były wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Poseł klubu PiS i polityk Partii Republikańskiej Jacek Żalek poinformował w czwartek, że złożył rezygnację ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
  • "Dzisiaj premier przyjął tę dymisję, podpisał, w związku z tym pan minister przestał pełnić swoją funkcję" - powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik rządu.
  • Dymisja Żalka wiąże się ze sprawą dwóch kontrowersyjnych dotacji przyznanych w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "Szybka ścieżka - innowacje cyfrowe".

Poseł klubu PiS i polityk Partii Republikańskiej Jacek Żalek poinformował w czwartek wieczorem, że dla dobra toczącego się postępowania i - jak napisał - "w związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami", złożył rezygnację ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Jako wiceminister, jeszcze przed kilkoma tygodniami, Żalek nadzorował Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

"Dzisiaj premier przyjął tę dymisję, podpisał, w związku z tym pan minister przestał pełnić swoją funkcję" - powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik rządu.

Dodał, że nie wpłynął jak dotąd wniosek szefa MFiPR Grzegorza Pudy w sprawie możliwego powołania następcy Żalka w resorcie.

Żalek stracił stanowisko przez kontrowersyjne dotacje Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jacek Żalek nie jest już wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA