Jacek Wójcikowski nowym dyrektorem zachodniopomorskiego COIE

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wręczył dyrektorską nominację Jackowi Wójcikowskiemu, który pokieruje pracą Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Wójcikowski nowym dyrektorem zachodniopomorskiego COIE

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 sie 2014 16:00


- Jestem przekonany że zawodowe doświadczenie i merytoryczne przygotowanie nowego dyrektora gwarantuje utrzymanie wysokiego poziomu na każdym polu działalności COIE - stwierdził marszałek Geblewicz gratulując nominacji.

Jacek Wójcikowski formalnie stanowisko dyrektora Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów objął 29 lipca 2014 r. Ostatnim miejscem jego pracy była Ambasada RP w Kopenhadze. Od 2009 r. piastował w niej funkcję kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. To m.in. z jego inicjatywy powstała Polsko-Duńska Izba Przemysłowo-Handlowa (Polish-Danish Chamber of Commerce).

W latach 2001-2006 także pracował w służbie dyplomatycznej. Był attaché handlowym i I sekretarzem Ambasady RP w Dublinie. W Irlandii odpowiadał za realizację programów wspierających polski eksport do tego kraju. To właśnie wtedy nastąpiło potrojenie wartości polskiego eksportu do poziomu 280 mln zł.

Nowy dyrektor COIE jest filologiem angielskim po Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę magisterską z najwyższą notą. Ukończył też Szkołę Tłumaczy i Języków Obcych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W czasie wolnym interesuje się jazzem, podróżami i - jak na filologa przystało - językami obcymi.

Jacek Wójcikowski w dyrektorskim fotelu zajmie miejsce Pawła Bartoszewskiego, który podjął pracę w Szczecińskim Parku Przemysłowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.