×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jacek Szmatka w zarządzie Ardigenu

  • Anna Trojanowska
    AT
  • 20 paź 2017 11:32

Selvita jako uprzywilejowany akcjonariusz Ardigenu powołała Jacka Szmatkę na nowego członka zarządu. Do jego kompetencji będzie należała dalsza ekspansja zagraniczna i rozwój własnych produktów spółki.

Jacek Szmatka w zarządzie Ardigenu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dołączający do władz spółki, Jacek Szmatka na przestrzeni ostatnich dwóch lat, wraz z zespołem Ardigen, zbudował silną pozycję spółki na rynku amerykańskim, nawiązując długofalowe partnerstwa z wieloma firmami biotechnologicznymi. Działania te sprawiły, że Ardigen wybił się na pozycję bioinformatycznego lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - poinformowała spółka Ardigen.

Kolejnym krokiem pozwalającym na utrzymanie dynamiki rozwoju Ardigen jest budowa zespołu sprzedażowego pozwalającego na rozszerzenie obecności na nowych rynkach z równoczesnym poszerzeniem oferty o produkty powstające w wyniku prac R&D spółki. Działania te będą bezpośrednio pod opieką nowo powołanego członka zarządu, podano również.

- W ciągu zaledwie dwóch lat udało nam się od zera zbudować wyjątkową markę bioinformatyczną oraz nawiązać współpracę z prestiżowymi klientami, takimi jak Harvard Medical School czy kilka dużych firm farmaceutycznych. Stale obserwujemy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Dlatego rozszerzenie składu zarządu o osobę, która w sposób szczególny przyczyniła się do dotychczasowych sukcesów, jest dla nas naturalnym krokiem - powiedział Janusz Homa - współzałożyciel, akcjonariusz i prezes Ardigenu.

- Największe sukcesy mieliśmy do tej pory na rynku amerykańskim. Korzystając z doświadczeń i nabytych kompetencji, chcemy teraz mocniej zaistnieć w Europie Zachodniej. Jednocześnie będziemy jeszcze bardziej koncentrowali się na rozwoju i sprzedaży własnych produktów, które w średniej perspektywie staną się kluczowe z punktu widzenia budowy wartości dla firmy i jej akcjonariuszy - powiedział członek zarządu Ardigen Jacek Szmatka.

Od drugiej połowy 2016 r. Ardigen notuje rentowność operacyjną - w pierwszej połowie br. firma wypracowała 1,23 zysku EBIT, podczas gdy rok wcześniej odnotowała stratę na poziomie 0,5 mln zł. W I półroczu 2017 r. przychody spółki sięgnęły 3,62 mln zł, co oznacza wzrost o 190% r/r, podkreślono w materiale.

Ardigen jest polską spółką bioinformatyczną. Jej zespół łączy unikalne kompetencje z zakresu biologii molekularnej, onkologii, genetyki, bioinformatyki z praktyczną wiedzą związaną ze sztuczną inteligencją.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jacek Szmatka w zarządzie Ardigenu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA