Jacek Smolarek został prezesem Concordii

Rada nadzorcza Concordii Polska TUW oraz WTUŻIR Concordia Capital podjęła decyzje o powołaniu na stanowisko prezesa Concordii Ubezpieczenia Jacka Smolarka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Smolarek został prezesem Concordii

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

www.farmer.pl

17 gru 2014 18:34


Jacek Smolarek jest absolwentem Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Studiował również na Uniwersytecie im. J. Gutenberga w Moguncji (program stypendialny Tempus), Uniwersytecie Warszawskim (Zarządzanie) oraz Politechnice Warszawskiej (Rzeczoznawstwo Majątkowe).

Czytaj też: Prezesi-weterani mają lepsze wyniki. Z czego to wynika?

Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 1991 r. w jednej z pierwszych na rynku polskim wywiadowni gospodarczych Creditreform Polska.

Od 1994 r. do 1996 r. pracował na stanowiskach kierowniczych w firmie Siemens, rozwijając sieć sprzedaży oraz wdrażając projekty telekomunikacyjne. W 1996 r. związał się z ESSO Polska, w której jako project manager i kierownik biura regionalnego w Warszawie zarządzał procesem inwestycyjnym w sektorze paliwowym.

Następnie od 2000 r. był związany z grupą Generali Polska. Początkowo, jako dyrektor departamentu Logistyki, a od 2004 r. dodatkowo jako dyrektor departamentu personalnego.

Z początkiem 2005 roku Jacek Smolarek został powołany na członka zarządu Generali Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego, a od października 2013 r. - na stanowisko prezesa Generali PTE SA.

Czytaj też: Prezesi nie chcą już gabinetów. Koniec kultu niedostępności?

Jako prezes był odpowiedzialny za departamenty: personalny, logistyki, IT, obsługi sił sprzedaży, prawny oraz audytu wewnętrznego.

Jacek Smolarek jako prezes Concordii Ubezpieczenia pracę rozpocznie 1 kwietnia 2015 roku. Nominacje wymagają jeszcze formalnych zgód odpowiednich władz nadzoru rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.