PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jacek Siewiera nowym ministrem w Kancelarii Prezydenta

  • Autor: PAP/KDS
  • 15 cze 2022 12:30

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Jacka Siewierę - oficera, lekarza, prawnika. Polska potrzebuje takich ludzi, żeby jej służyli - podkreślił Duda.

Jacek Siewiera nowym ministrem w Kancelarii Prezydenta
Jacek Siewiera jest oficerem, lekarzem, prawnikiem, założycielem Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM). (fot. PAP/Piotr Nowak)
REKLAMA
  • Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podkreślił, że darzy Jacka Siewierę wielkim szacunkiem i sympatią, ponieważ jest osobą nietuzinkową i wszechstronnie przygotowaną do zajmowania się różnymi dziedzinami.
  • Prezydent zwracał uwagę na szerokie kompetencje Siewiery, który jest lekarzem specjalizującym się w medycynie ratunkowej i hiperbarycznej, doktorem nauk medycznych, prawnikiem, a także specjalistą z zakresu strategii i innowacji.
  • Przypomniał, że w 2017 r. Siewiera ryzykując własne życie, uratował życie pilotowi myśliwca MiG-29, który uległ awarii w trakcie lotu.

"To niezwykły dowód najbardziej oddanego możliwego poświęcenia się przysiędze lekarskiej, przysiędze Hipokratesa, a zarazem wielki czyn chrześcijański, bo nie ma większej miłości, niż oddać życie za drugiego człowieka" - powiedział prezydent.

Duda wskazywał, że Kancelaria Prezydenta to jest miejsce, gdzie można przyczynić się do budowania nowoczesnego państwa polskiego, można oddziaływać na zmienianie się rzeczywistości i realizować coś, co służy ludziom.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jest mi bardzo miło i bardzo się cieszę, że zdecydował się pan dołączyć do naszej ekipy, która przez ostatnie lata stara się Polskę unowocześniać i stara się, żeby Polska stawała się coraz lepsza dla ludzi: żeby była coraz silniejsza, miała coraz mocniejszą pozycję na arenie międzynarodowej, żebyśmy odchodząc stąd, pozostawili po sobie Polskę mocniejszą, lepszą, zamożniejszą, wygodniejszą, zamożniejszą, piękniejszą, niż ta, którą zastawaliśmy w momencie, kiedy rozpoczęliśmy służbę w Kancelarii Prezydenta" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jacek Siewiera nowym ministrem w Kancelarii Prezydenta

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA