Jacek Pryczek na czele Goodyear Dunlop Europa Centralna

Jacek Pryczek, kierujący działalnością Goodyear Dunlop w Polsce i na Ukrainie, prezes firmy Dębica oraz Goodyear Dunlop Tires Polska, obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego nowej organizacji Goodyear Dunlop Europa Centralna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Pryczek na czele Goodyear Dunlop Europa Centralna

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 gru 2013 15:10


Jacek Pryczek będzie nadzorował działalność Goodyear Dunlop w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej (CSEE), za którą dotąd odpowiadał Thierry Villard, powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego w Australii i Nowej Zelandii. Do zadań J. Pryczka będzie należeć kierowanie nowopowstałą organizacją Goodyear Dunlop Europa Centralna, w skład której wchodzą kraje CSEE oraz Polska i Ukraina.

Karierę zawodową w branży oponiarskiej Jacek Pryczek rozpoczął w 1994 roku w firmie Dębica., na rok przed nabyciem udziałów w tej spółce przez koncern Goodyear. Do 2006 roku zajmował w spółce różne stanowiska w działach: zakupów, prawnym, sprzedaży i marketingu, a także jako członek zarządu. Pełnił również funkcję dyrektora handlowego Goodyear Dunlop Tires Polska.

W 2006 r. powołano go na stanowisko dyrektora generalnego organizacji Goodyear Bliski Wschód i Afryka. Od stycznia 2008 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego Goodyear w Polsce i na Ukrainie, pozostając prezesem i dyrektorem generalnym Dębicy oraz Goodyear Dunlop Tires Polska.

Thierry Villard kierował pracami organizacji CSEE oraz firmy Goodyear Dunlop Sava Tires od 2010 roku, zapewniając im pozycję liderów branży oponiarskiej w tej części Europy. - Bardzo dziękujemy Thierry'emu za silne przywództwo i życzymy mu sukcesów w dalszej karierze w ramach rodziny Goodyear - powiedział Darren Wells, prezes Goodyear Dunlop w Regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Goodyear Dunlop CSEE powstało w 2006 r., obejmując 15 rynków w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia oraz Hercegowina, Rumunia, Bułgaria, Macedonia, Albania, Kosowo, Czarnogóra, Cypr i Mołdawia). Region CSEE zatrudnia około 1500 pracowników o różnym pochodzeniu kulturowym, historycznym i gospodarczym. Centrala regionu CSEE znajduje się w słoweńskim mieście Kranj.

Goodyear Dunlop Sava Tires to jedna z wiodących spółek na obszarze Europy Południowo-Wschodniej. Działalność rozpoczęła pod nazwą Sava Tires 1 czerwca 1998 r. Od 2004 r. stanowi ona w pełni własność Goodyear Dunlop Tires Europe B.V. Obecnie spółka zatrudnia ok. 1400 pracowników oraz jest jedną z największych i odnoszących największe sukcesy inwestycji amerykańskich w Słowenii. Zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości opon dostępnych pod pięcioma markami: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji - w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Dębicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.