Jacek Murawski wiceprezesem w PGNiG

Sławomir Hinc, który przeszedł do PGNiG Norway, odpowiadał w spółce za kwestie finansowe. Jego miejsce w zarządzie zajmie Jacek Murawski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Murawski wiceprezesem w PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Dariusz Malinowski

wnp.pl

2 kwi 2013 12:49


Jest on absolwentem kierunku finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania wartością firmy.

W przeszłości był głównym księgowym w Polkomtel S.A., następnie dyrektorem ds. finansowych w Tchibo Warszawa.

W latach 2001 - 2007 odpowiadał za finanse i administrację, jako członek zarządu ds. finansowych PTK Centertel, operatora sieci Orange. W okresie 2007 - 2008 pełnił funkcję prezesa zarządu Wirtualnej Polski.

Nową osobą w zarządzie PGNiG miał być również Krzysztof Bocian, który piastować miał stanowisko wiceprezesa zarządu ds. poszukiwań i wydobycia.

Jednak jak poinformowała spółka w komunikacie, powołany na to stanowisko Krzysztof Bocian, złożył "oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli wyrażającego zgodę na objęcie funkcji wiceprezesa zarządu PGNiG ds. Poszukiwań i Wydobycia". Rada nadzorcza spółki podejmie decyzje o dalszych krokach w tej sprawie po zapoznaniu się ze szczegółami rezygnacji Krzysztofa Bociana.

Bocian jest absolwentem Stanford University, gdzie uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) in General Management oraz dyplom Public Management Program (PMP) in Government. Studiował na Vienna University of Economics oraz WSB-NLU.

Od 2008 roku związany jest z Chevron Corporation - pracował w obszarze Upstream & Gas w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i ostatnio w Polsce. W zakres jego odpowiedzialności wchodziła strategia, planowanie, rozwój oraz restrukturyzacja aktywów, początkowo w centrali firmy w Kalifornii, a następnie w biurach w Houston i w Londynie.

Od 2010 roku zajmował się komercjalizacją oraz rozwojem projektów shale gas w Europie, pracując w biurach w Londynie i w Warszawie. W latach 2003-2006 pracował w PKN Orlen, gdzie odpowiadał za projekty strategii, restrukturyzacji oraz rozwoju biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.